Teemu Selänteen ja toimittaja Ari Mennanderin välit ovat poikki talouskiistojen vuoksi, kiekkolegenda kertoo Ilta-Sanomille.
Teemu-kirjan kirjoittanut media-alan yrittäjä Ari Mennander kertoi tiedotteensa välityksellä aiemmin tällä viikolla, että hänen yrityksensä Mennu Productions on jättänyt haastehakemuksen Teemu Selänteen yhtiöistä TS Holdingista ja TS Promotionista.
Rankkoihin talousvaikeuksiin ja rikolliseen toimintaan ajautunut Mennander väittää, että Selänteen yhtiöt ovat jättäneet maksamatta hänen tekemästään työstä peräti 250 000 euron edestä palkkioita.
LUE MYÖS: Yllätyskäänne: Raskaista talousrikoksista syytetty Ari Mennander haastaa Teemu Selänteen yritykset oikeuteen
LUE MYÖS: Rahakiista Teemu Selänteen kirjan ympärillä sakenee, asiainhoitaja tyrmää Ari Mennanderin väitteet: "Meillä on merkittäviä saatavia häneltä"
TS Holdingin ja TS Promotionin toimitusjohtaja ja Selänteen asiainhoitaja kiistää Mennanderin väitteet jyrkästi. Lehdon näkemyksen mukaan päinvastoin Mennander on velkaa Selänteen yhtiöille.

