Barcelona ja Juventus kohtaavat tiistaina Mestarien liigan odotetussa huippuottelussa, mutta torinolaisseurasta Kataloniaan kesäkuun lopussa siirtynyttä Miralem Pjanicia tuskin kentällä nähdään.
MAINOS
Mestarien liiga suorana C Moressa
C More näyttää suorana lähetyksenä joka ikisen Mestarien liigan, Eurooppa-liigan ja La Ligan ottelun!
Pjanic saapui Barcelonaan erikoisessa vaihtokaupassa, jossa Juventukseen matkasi keskikenttäpelaaja Arthur.
Bosniahertsegovinalaisen vastuu on jäänyt uudessa seurassa kuitenkin vähäiseksi, eikä tämä ole arkaillut ilmaista turhautumistaan asian suhteen.
– Pitäisikö minun pelata enemmän? Pitäisi, ja sitä myös haluan. Rehellisesti, en edes tiedä syytä tälle tilanteelle. On selvää, että haluan pelata paljon enemmän, Pjanic myönsi italialaislehti Gazzetta dello Sportin haastattelussa.

