Avustajakoirakoe meni hillittömästi penkin alle – koira kaatoi pyörätuolin ja mokasi kaiken muunkin: "Kaikilla koirilla on tarkoituksensa"
Rykerin tulevaisuudessa tuskin siintää avustajakoiran ura, niin lekkeriksi koira veti kokeensa.
Jotkut koirat ovat kuin luonnostaan avustajakoiriksi soveltuvia, toiset koirat repivät kävelytelineen käsistäsi upottaakseen hampaansa sen jalkoihin ujutettuihin tennispalloihin, muotoilee Popsugar. Jälkimmäiseen kategoriaan kuuluu belgianpaimenkoira malinois Ryker, jonka avustajakoirakoe meni hulvattomalla tavalla aivan penkin alle – ja vieläpä kaikin mahdollisin tavoin!
Ryker osallistui avustajakoirakokeeseen Double H Canine -koulutuskeskuksessa Kentuckyn Louisvillessä.
Koulutuskeskuksen jakaman videon katsottua lienee turvallista päätellä, ettei Rykerista ole tulossa avustajakoiraa. Liki 15 miljoonaa katselukertaa kerännyt video on kuitenkin hillitöntä viihdettä.
– Kaikilla koirilla on tarkoituksensa. Selvästikään Rykerin tarkoitus ei ole olla avustajakoira, koulutuskeskus naureskelee saatteessaan.
Lisäksi päivityksessä muistutetaan, että videolla esiintyvät henkilöt ovat koulutettuja ammattilaisia. Ei siis syytä huoleen, vaikka Ryker muun muassa repii kävelytelineen sen käyttäjältä ja kaataa henkilön pyörätuolissa vain juostakseen tennispallon perään.
– Älkää yrittäkö kotona, päivityksessä muistutetaan.
Katso videolta, kuinka hysteerisen pieleen koiralle annetut tehtävät menivät:
Jos video ei näy, voit katsoa sen täältä.
Artikkelia korjattua 27.2. klo 14.04: Ryker ei ole saksanpaimenkoira, vaan belgianpaimenkoira malinois.
Lue uusimmat lifestye-artikkelit!
Lähteet: Popsugar, Daily Mail
Uusimmat
-
22:42
Liverpool nousi Valioliigan kärkipaikalle – Manchester United konttasi nolosti kotonaan
-
22:39
Kolmea ihmistä ammuttu Ruotsissa – poliisi jahtasi useita naamioituneita epäiltyjä
-
22:26
Kehrääminen on nyt nosteessa – näin syntyy villalankaa koiran karvasta
-
22:11
Himohamstraaja hautautui tavaroidensa alle ja kuoli
-
22:05
Iranissa alkoi oikeudenkäynti vankeudessa pitkään virunutta ruotsalaisdiplomaattia vastaan
-
21:36
Kolme kuollut liikenteessä lauantaina – liukas tienpinta ja lumipölly huonontavat ajokelia
-
21:29
Rikard Grönborg ärähti HPK-valmentajan puheista – syytti vastustajan pelaajaa saalistamisesta
-
21:01
Hjallis Harkimo yllätti itsenäisyyspäivänä – esitteli kaunottaren Linnan juhlissa
-
20:30
Eikö uni tule? Banaani ja nämä muut ruuat toimivat melatoniinin tavoin
-
20:15
Puolisoaan pahoinpidellyt mies tempaisi moottorisahan käteensä ja uhosi: "Kohta alkaa lihanpalat lentämään"
-
20:09
Seela Sella paljasti Sami Sykölle yllättävän asian Linnan juhlien buffetpöydässä
-
19:54
Ilves oli romahtaa jälleen! Myös Lukko selvisi säikähdyksellä
-
19:49
Nyt jysähti! Suurseura Bayern München murskattiin hurjin lukemin
-
19:46
Mies kuoli henkilöautojen nokkakolarissa Vihdissä
-
19:42
Kaksi kuoli ohituskolarissa Uudessakaarlepyyssä
-
19:06
Itärajalla on silmänsä ja korvansa, mutta voidaanko jokaista kilometriä valvoa jatkuvasti? Eversti kertoo MTV:lle, kuinka ainutlaatuinen tilanne nyt on
-
19:02
Kalervo Kummola latasi kovaa tekstiä kohuratkaisusta: "Täynnä vellihousuja"
-
19:02
Katri Helena ja Tommi Liimatainen yhteishaastattelussa – kertovat "perheyrityksestään"
-
18:50
Mikä huumorintajussa vetää puoleensa? Piirre viestii myös muuta kumppaniehdokkaasta
-
18:29
Nyt puhuu hiihtofinaalissa ladulla sekoillut ruotsalaispomo – sakkoa tulee: "Olen vihainen itselleni"
-
Lataa lisää