Pasha Pozdniakova tekee tiliä sosiaalisessa mediassa.
Somekuningatar Pasha Pozdniakova, 21, suunnittelee ensiasunnon ostoa. Vaikka Pasha asuu toistaiseksi Helsingissä, olisi oman kodin ostaminen suunnitteilla hieman pääkaupunkiseutua kauempaa.
– Olen miettinyt talon ostamista puolen vuoden ajan. Se olisi itselleni hyvä vaihtoehto, Pasha kertoo MTV Uutisille.
– Pelkästä vuokrastakin joutuu Helsingissä maksamaan niin paljon per kuukausi. Mieleeni juolahti, että voi vitsit, miten kiva olisi omistaa jo jonkunlainen talo. Silloin ei tarvitsisi maksaa niin sanotusti turhaan vuokraa, hän pohtii.
Lue myös: Pasha Pozdniakova, 21, tekee historiaa – poseeraa ensimmäisenä suomalaisena plus size -mallina Playboyn kannessa
Pasha kertoo nauttivansa reissailusta, mutta haaveissa olisi vakituinen paikka, jonne palata rauhoittumaan tarvittaessa. Erityisesti nuoruuden kotikonnut kiinnostavat.
– Itselläni on tavoitteena nähdä maailmaa ja matkustella. Olisi kuitenkin ihanaa omistaa talo, johon aina voisi sitten palata ja vain olla. Haluaisin talon paikasta, jossa on oikeasti rauhallista ja hyvä tunnelma, esimerkiksi Savonlinnasta.
Toiveita asunnon suhteen lötyyy.
– Haluaisin oman hiekkarannan tontilleni. Toivon, että asunnon ostaminen onnistuu kesällä, hän haaveilee.