Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Sointu Borg jakoi kuvan sairaalavuoteelta – muisteli edellistä leikkaustaan, kun päätyi ahdistelemaan mieshoitajaa: "Kamalaa ja sopimatonta"

2:21Näihin tosi-tv-ohjelmiin Diili-voittaja Sointu Borg ei lähtisiSointu Borgilla on kriteerit sille, mihin tosi-tv-ohjelmiin hän lähtee mukaan. Näihin ohjelmiin hän ei lähtisi mukaan.
Julkaistu 11.04.2022 19:00

Emmi Ikonen

emmi.ikonen@mtv.fi

Sointu Borg myöntää ahdistelleensa mieshoitajaa.

Diili-voittaja ja yrittäjä Sointu Borg jakoi kuvan sairaalavuoteelta leikkausoperaationsa jälkeen. 

Borg loukkasi jalkansa noin kaksi kuukautta sitten, jonka vuoksi hän on joutunut käyttämään muun muassa kainalokeppejä kävellessään. 

– Edelleen hengissä. Huone pyörii kun Silja Linen disco. Tää viikko menee toipuessa. Parin kuukauden päästä kävellään taas. Leikkaus meni maaliin.

Lue myös: Sointu Borg paljastaa, mihin rakastui muusikkomiehessään ensimmäisenä: "Rakastan sua"

Samassa yhteydessä Borg jakoi aikaisemman sattumuksensa sairaalassa ollessaan. Yrittäjä kertoo olevansa muun muassa Panacodin ainesosa kodeiinille yliherkkä, joka lukee myös hänen henkilökohtaisissa tiedoissaan. 

– Viimeksi, kun sitä annettiin mulle (käsileikkaus) niin halusin, että hoitajat lauloivat mun kanssa Eye of the Tigeria. Lisäksi ahdistelin mieshoitajia. Kyllä, kamalaa ja sopimatonta ja tämä oli ennen Tomia.

Lue myös: Sointu Borg mursi sääriluunsa – kinkkasi ohjelman kuvauksiin kainalosauvojen kanssa: "Kerrankin selvin päin meni jalka"

Eräs mieshoitaja ei ollut innostunut treffipyynnöstä.

– Aloin itkemään, että oonko mä sun mielestä ruma. Semmosta. Tällä kertaa säästyttiin näiltä. En nää tätä näyttöö kunnolla, joten alan nyt nukkumaan.

Borgilla oli mukanaan epäonnea, kun hän loukkasi sääriluunsa kuntosalilla helmikuussa. 

Lisää aiheesta:

Sointu Borg hauskoissa otoksissa räppärikultansa Tomi Solosen kanssaTuija Pehkonen pääsi sovittamaan Käärijän boleroa – uutisankkurilta utelias kysymysSointu Borg paljastaa, mihin rakastui muusikkomiehessään ensimmäisenä: "Annat minun olla oma sekopäinen ja menevä itseni"Juontaja Hanna Sumari joutui ambulanssilla sairaalaan: "Vedin lipat aamulla lenkillä"Lähellä kuolemaa käynyt Heidi Suomi kertoo toipumisestaan – vakava sairastuminen vei voimat: "Hengästyttää ja hikoiluttaa"Radiotähti Oku Luukkainen kärsi valtavista terveysongelmista – hakeutui hoitoon edesmenneen Olli Lindholmin ansiosta
Sointu BorgSeurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Sointu Borg
  • 13:08
    Myyrä

    Sointu Borgilta uusi aluevaltaus – juontaa Myyrä-sarjaa

  • 20.9.10:00
    Lina Schiffer

    Pirunpeli-panelisti Lina Schiffer paljastaa: "Tällaiset persoonat ovat pelissä etulyöntiasemassa"

  • 17.9.20:00
    Pirunpeli

    Tästä uudessa Pirunpeli-sarjassa on kyse

  • 17.9.14:03
    Pirunpeli

    Miitta Sorvalin kömmähdykselle hintaa tuhansia euroja: "Minulla ei ollut silmälaseja"

  • 17.9.08:30
    Pirunpeli

    "Kohta löytyy ruumis" – näin Pirunpeli-uutuussarja alkaa