Toro Rosso -tallin ja Hondan yhteistyö herätti heti alkaessaan kysymyksen: vaihtaako myös Red Bull Renault'n toimittamat moottorit Hondan voimanlähteisiin?
LUE MYÖS: Yhtä hymyä! Kimi Räikkönen kohtasi Hollywood-tähden – "Jäämieheltä" myös mahtava ele fanille
MAINOS
F1-kausi vain C Morella
Kaikki F1-kauden ajojaksot suorina C Morella.
Tilaa C More tästä ja varmista paikkasi F1-eturivissä!
Seuraavana ajettava Kanadan GP voi antaa Red Bullille tähän kysymykseen isoja vastauksia. Honda on toiminut Toro Rossolla huomattavasti paremmin kuin kolmen edellisen kauden aikana McLarenilla.
Red Bull juhli Monacossa Daniel Ricciardon voittoa, mutta Montrealin rata on Monacoon verrattuna "voimarata", joka voi näyttää suuntaa tulevaisuudelle. Red Bullin tallipäällikkö Christian Horner sanoi Monacon kisan jälkeen, että moottoripäätös pitää tehdä kesä-heinäkuun vaihteessa.
