Meganin ystävät eivät päässeet morsiusneidoiksi – pyysi apua yllättävältä taholta: "He olivat imarreltuja, mutta pitivät ajatusta naurettavana"
Morsian värväsi isoäitinsä morsiusneidoikseen.
Kun Megan Kennedy ja Thomas Cahoon menivät kihloihin, he päättivät, että häistä tulee suuret juhlat. Paikalle kutsuttaisiin perheenjäseniä ja ystäviä.
Koronaviruspandemia muutti pariskunnan suunnitelmia. Ensin häitä piti siirtää ja lopulta vieraiden määrä typistyi 15 henkilöön. Luonnollisesti morsiusneitojen määrää piti vähentää. Megan oli suunnitellut, että morsiusneitoja olisi monta.
– Tajusin, että mukaan ei mahtuisi 15 vieraan rajoituksen takia edes paras ystäväni, joka on kaasoni.
LUE MYÖS: Morsian yllätti pienen poikapuolensa kesken hääjuhlan – liikuttunut reaktio ikuistettiin valokuviin
Naureskelivat ensin idealle
Megan päätti, että hän ei pyytäisi tehtävään ketään ystävistään rajoituksista johtuen. Sen sijaan hän kysyi kahta isoäitiään, Gilliania ja Marya tehtävään. Gillianilla on ikää 80 ja Marylla 90 vuotta.
Kun Megan ehdotti asiaa heille ensi kerran, isoäidit pitivät hänen sanojensa mukaan pyyntöä ”hieman typeränä”.
– He sanoivat, että olemme liian vanhoja morsiusneidoiksi, Megan kertoi radiolähetyksessä alkuvuodesta.
– He olivat imarreltuja, mutta pitivät ajatusta naurettavana.
Ryhtyivät kuitenkin morsiusneidoiksi
Joka tapauksessa rouvat matkustivat Lontooseen, jossa häät lokakuussa 2020 pidettiin. Tuo oli ensimmäinen kerta maaliskuun jälkeen, kun he olivat päässeet kunnolla näkemään ihmisiä.
Isoäideillä ei ollut yllään samanlaisia mekkoja kuten morsiusneidoilla on yleensä tapana. Kukkakimput heillä oli, ja he kävelivät alttarilla yhdessä.
Meganin mielestä isoäitien ryhtyminen morsiusneidoiksi teki häistä vieläkin erityisemmät.
Huomio hämmensi isoäitejä
Meganista, Thomasista ja isoäideistä otettiin yhteiskuva. Otos sai osakseen runsaasti huomiota sen jälkeen, kun Megan julkaisi sen sosiaalisessa mediassa. Hänen isovanhempansa eivät oikein käsittäneet, miksi kuvasta tuli niin suosittu.
Muun muassa Belfast Telegraph uutisoi alkuvuodesta kypsistä morsiusneidoista.Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen täältä.
– Kun sanoin, että kuva heistä on saanut yli 5 000 tykkäystä hääblogissa, he ihmettelevät, keitä nuo tykkääjät oikein ovat.
– He eivät käsitä, miten moni on nähnyt kuvan.
Muun muassa Belfast Telegraph on uutisoinut Meganista ja hänen morsiusneidoistaan. Megan lähetti heille kyseisen lehden, jossa juttu oli printattuna.
– Heidän mielestään koko juttu on aivan hullu, mutta se on piristänyt heitä kovasti.
Megan ja Thomas eivät ole haudanneet suunnitelmiaan suuresta hääjuhlasta. He aikovat järjestää sellaiset loppuvuodesta 2021.
Lue uusimmat lifestyle-artikkelit.
Lähteet: Fox News, BBC, Belfast Telegraph
Uusimmat
-
21:30
Nämä miehet maajussi-Tarja kutsui farmiviikoille – pudonnut ehdokas kommentoi: "Toivottavasti saa tästä jonkun rakkauden kesän"
-
20:58
Maajussi-Sami teki valintansa farmiviikolle: "Tämä oli kaiken kaikkiaan hieno kokemus"
-
20:56
Vera antoi pakit maajussi-Kallelle, koska ei tuntenut kipinää – Töllötuomarit: "Olisiko liekkiä kannattanut odottaa?"
-
20:55
Toyotan karkea virhe pakotti Kalle Rovanperän köröttelemään – Ott Tänak irvaili suurtallille: "Ei toiminut"
-
20:55
Maajussi-Kallen morsianehdokas jätti leikin kesken! – Vera kertoo nyt, miksi teki ratkaisunsa
-
20:45
Maajussi-Ville joutuu historiallisen vaikean paikan eteen – Vappu Pimiäkin hämmästelee: "En ole koskaan tämän ohjelman historiassa nähnyt"
-
20:42
Hämeenlinnassa kerrostalon katolla tulipalo –alueella vaaratiedote
-
20:41
Veikkausliigan ensimmäinen nousija varmistui – 90 vuoden odotus päätökseen
-
20:31
Tällainen on Suomeen rantautunut pahamaineinen katujengi Dödspatrullen – "On menty uudelle tasolle"
-
20:18
SM-liigan maalikuningas löysi työpaikan
-
20:12
Omat sääntönsä unohtanut liikunnanohjaaja jäi kiipeliin kesken penkkipunnerruksen – "Seuraukset olisivat voineet olla hirvittävät"
-
20:11
Korvakipu riivasi naista viikkojen ajan – syyksi paljastui arvokas yllätys
-
20:00
Salkkarit-hahmo on joutua onnettomuuteen
-
19:36
Iso nytkähdys F1-kulisseissa – sarjaan tulossa uusi talli
-
19:04
"Todistamme Krimin taistelun alkua" – ex-brittiministeriltä kova ennustus Ukrainasta
-
19:03
Helena Ahti-Hallberg säteilee poikkeuksellisessa lookissa: "Ihan kummallista, kun yhtäkkiä oli pitkä ponnari"
-
19:01
Eläkeläispari on viettänyt lähes 500 päivää merellä: 51 perättäistä risteilyä tulivat halvemmaksi kuin vanhainkoti
-
18:58
Kultaleijona ilman sopimusta – pamahti yllättävän joukkueen harjoituksiin: "Homma pyörii hyvin"
-
18:58
Manchester Cityn suuri legenda kuoli syöpään
-
18:55
Ulkoministeri Elina Valtonen Kiovassa: Ukrainan EU-jäsenyydestä olisi hyötyä myös Nato-prosessissa
-
Lataa lisää