Marko Björs on onnellinen ohjelmansa saamasta huomiosta.
Marko Björs kertoo olevansa tyytyväinen Rakkauden seikkailu -ohjelmansa saamasta huomiosta. Ohjelmassa kouluratsastajana, valmentajana ja mallina tunnettu Björs etsii rakkautta 10 sinkkumiehen joukosta.
Hän on häkeltynyt kaikesta palautteen määrästä mitä on saanut esimerkiksi somen kautta.
– Palaute on ollut niin positiivista ja koskettavaa. Olemme olleet kanavan kanssa aivan ihmeissämme, hän kertoo.
Björs kertoo olevansa iloinen, että lähti mukaan Rakkauden seikkailu -ohjelmaan, vaikka myöntää miettineensä paljon osallistumista. Lopputulokseen hän on ollut todella tyytyväinen.

Ohjelman katsojat kokivat yllätyksen, kun kaksi kilpailijoista ihastuivat toisiinsa kesken kuvausten. Björs kertoo olleensa aidosti iloinen heidän puolestaan.
– Tärkein asia mitä matkalta halusin, oli että ihmiset ovat rehellisiä ja avoimia ja että jokainen sai näyttää omat tunteensa, hän pohtii.
– Itse tulin takaisin täysin muuttuneena miehenä. Minulla on ollut todella paljon lukkoja, joita en edes tiennyt olevan. Ne lukot aukesivat siellä, Björs jatkaa.
Hän kertoo oppineensa matkalla sen, että ihmistä ei pysty satuttamaan, jos uskaltaa olla avoin ja haavoittuvainen.
