Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Maajussi-Aleksi ja morsianehdokas vaipuvat täyteen hiljaisuuteen ensikohtaamisellaan: "Mistäs sitten jutellaan?"

Julkaistu 07.09.2020 18:05
Toimittajan kuva

Aino Haili

aino.haili@mtv.fi

Maajussi-Aleksin ja morsianehdokkaan ensikohtaaminen ei ole kovinkaan lennokas.

Maajussille morsian -ohjelman maajussit ja maajussittaret ovat tehneet ensimmäisen vaikean päätöksensä sen suhteen, ketä he ovat kutsuneet ensimmäisille pikatreffeille Naantaliin. Nyt rakkautta etsivät kohtaavatkin ensimmäistä kertaa mahdolliset puolisoehdokkaansa. 

Maajussi-Aleksi kohtaa ensimmäistä kertaa morsianehdokkaansa Annin, joiden tapaamista hän on odottanut innolla jo pitkään. Aleksin luokse pikatreffeille saapuva ensimmäinen ehdokas tiedusteleekin maajussilta, minkä takia hän valitsi hänen kirjeensä, vaikka se oli naisen mukaan niin lyhyt. 

Aleksin mukaan lyhyt ja ytimekäs kirje kääntyi tällä kertaa Annin eduksi, sillä se jäi vaivaamaan maajussin mieltä niin, että hän halusi tietää lisää sen kirjoittajasta. 

– Tavallaan hyvä, että se oli lyhyt, Aleksi toteaa. 

Tämän jälkeen kaksikon keskustelu ei kuitenkaan saa tuulta siipiensä alle, lainkaan. 

– Mistäs sitten jutellaan, morsianehdokas pohtii ääneen. 

– Mulla pää suttaa tyhjää, Aleksi puolestaan miettii. 

LUE MYÖS: Maajussi-Aleksi paljastaa, oliko ohjelman kuvauksissa romantiikkaa pussailun merkeissä: "Koronatilanne oli niin paha, että..."

Anni pohtiikin, että viisi minuuttia onkin loppujen lopuksi pitkä aika keksiä juteltavaa. Hän toivoo, että mikäli pääsee jatkoon olisi parin välillä myös enemmän juteltavaa. 

– Tässä nyt ollaan sitten hiljaisuudessa, Anni nauraa tilanteessa. 

Aleksi on jälkikäteen kuitenkin sitä mieltä, että kaksikon välinen hiljaisuus ei ollut hänen mielestään kiusallinen. 

– Mun mielestä se oli hyvä hiljaisuus, se ei ollut yhtään sellainen, yhtään vaivaantunut olo ei tullut. 

Maajussille morsian MTV3-kanavalla maanantaisin kello 20!

Lisää aiheesta:

Maajussi-Samin ja morsianehdokkaan kahdenkeskinen hetki saa vaivaannuttavan käänteen: "Oli vähän ehkä vaikeaa"Maajussi-Kallen ja morsianehdokkaan tunteet syvenevät – maajussi paljastaa: "Ihastumista huomaan tässä tapahtuneen"Maajussi-Jounin ja morsianehdokkaan ensikohtaaminen kääntyy vaivaannuttavaksi: "Hän alkoi vaan hekottelemaan"Maajussi-Aleksi ja morsianehdokas pohtivat pikatreffeillä jo yhteistä tulevaisuutta: "Jos tässä hyvin käy ja muuttaisit tuonne Ranuan peräkylille"Maajussi-Miia lunastaa lupauksensa – täräyttää sulhasehdokkaalleen härskin kysymyksensä: "Onko se a: touhutippa vai b: joku muu?"Maajussi-Ilmari tekee elämänsä päätöksen: "Olen taas ehkä askeleen enemmän mies"
Maajussille morsianRakkausTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Maajussille morsian
  • Eilen14:01
    Maajussille morsian: Kaikki tarinat

    Maajussi-Pia ei pysty piilottamaan turhautumistaan – puolisoehdokas istuu tuppisuuna treffeillä

  • Eilen08:42
    Maajussille morsian: Kaikki tarinat

    Vappu Pimiä hehkuttaa maajussiparin onnea: "Teillä on koko loppuelämä aikaa"

  • Eilen06:02
    Maajussille morsian: Kaikki tarinat

    Maajussit tekivät päätöksensä – katso Tuomaksen tunteikas valintahetki!

  • ti18:02
    Vappu Pimiä

    Maajussi-Perttu teki valintansa – Vappu Pimiä kiusaantuneena kyyhkyläisten vieressä: "Voitte antaa mennä vain"

  • 26.10.10:30
    TV-ohjelmat

    Suudelmia! Maajussi-Pertun ja puolisoehdokkaan välillä kipinöi: "Tosi ihastunut olo"