Lily Allen avasi oman vaateliikkeen Lontooseen
Suosittu laulajatar vaihtoi muusikon uran yksityisyrittäjyyteen.
Lily Allen on avannut oman muotiliikkeen Lontooseen. Vintage-vaatteita myyvä Lucy in Disguise on laulajattaren ja hänen sisarensa Sarah Owenin yhteishanke.
Allen kertoo rakastavan muotia, muttei osaa itse suunnitella vaatteita. Siksi hän päätti avata liikkeen, jonka ansioista voi olla luova joutumatta kuitenkaan itse tekemään vaatteita.
– Nyt voimme näyttää maailmalla miten upeaa vintage-shoppailu voi olla. Emme ole kumpikaan sisareni kanssa suunnittelijoita, mutta rakastamme muotia. Liikkeemme avulla voimme olla mukana alalla, laulaja kertoo.
– Loimme konseptin yhdessä. Rakastan työskentelyä sisareni kanssa, sillä luottamus on minulle tärkein kriteeri yhteistyökumppanin valinnassa. Olen onnekas, että minulla on hänet.
25-vuotias Allen odottaa ensimmäistä lastaan poikaystävänsä Sam Cooperin kanssa. Hän uskoo liikkeensä menestyvän eikä suunnittele paluuta pop-tähdeksi.
MTV3 Helmi
Kuva: WireImage / AOP
Lähde: Inquisitr.com
Uusimmat
-
18:30
Ranskassa osoitettu jälleen mieltä eläkeiän nostamista vastaan – pelkästään Pariisissa protestoi puoli miljoonaa ihmistä
-
18:15
Ullanlinnan tapon tutkinnanjohtaja: Asuntoon piilotettu vainaja ei ehkä olisi löytynyt ilman etsintää
-
18:03
Vakuutusyhtiöltä varoitus yleistyneistä autovahingoista – "Helposti parikin tuhatta euroa"
-
18:01
Katja Ståhl ei päässyt aikanaan kohutuksi Panu-tytöksi – "Mikä siunaus"
-
17:55
Rapaa René Faselille – tilalle hypännyt IIHF-pomo yllättää sanoillaan
-
17:52
Pakistanin viikonloppuisen veneonnettomuuden uhriluku nousi – menehtyneitä jo yli 50
-
17:21
MTV Urheilun tiedot: Huuhkajat-pelaaja jättää englantilaisseuransa – uusi osoite löytymässä Belgiasta
-
17:14
Yle: Koraanin polttamista on poliisin mukaan suunniteltu mielenosoituksen yhteydessä myös Suomessa
-
17:01
Sampo Kaulasen perhe sairastui Thaimaassa – huoli Rianna-tyttären voinnista on kova: "Se särkee sydämeni"
-
16:47
Merivartiosto varoittaa: Jäillä liikkuminen ei ole turvallista etelärannikolla
-
16:46
Rakkautta ilmassa! Ensitreffit-pari Rene ja Emma paljastavat MTV Uutisten haastattelussa: "Asumme yhdessä"
-
16:40
PAMilta uusi lakkovaroitus: Koskee kaikkia Suomen K-Citymarketteja, Prismoja ja Lidlejä
-
16:32
Ensimmäinen F1-talli julkaisi uuden kauden ilmeensä – autoon merkittäviä ulkonäkömuutoksia
-
16:30
Z-sukupolvi ei innostunut: Keltainen ei ole uusi pinkki!
-
16:23
Mies tappoi tuttavansa puukottamalla tätä vatsaan Kajaanissa – määrättiin psykiatriseen hoitoon
-
16:05
OP ennustaa Suomeen lievää taantumaa tälle vuodelle – pankkiryhmän mukaan pahimmat huolet energiakriisistä ovat hellittäneet
-
15:56
Ruotsi harkitsee EM-kisoista vetäytymistä – lippujen polttaminen aiheutti turvallisuushuolen, pukeutumisesta tiukka ohjeistus
-
15:48
Jumbojetin valmistus päättyy – viimeinen Boeing 747 luovutetaan asiakkaalle
-
15:24
Poliisi: Kansainvälinen rikollisryhmä yritti rantautua Suomeen
-
15:04
Yksi parhaan naisnäyttelijän kategorian henkilö ei ehkä saakaan pitää Oscar-ehdokkuuttaan – akatemia tutkii ehdokkaiden kampanjamenettelyjä
-
Lataa lisää