Itsekin yrittäjänä toimiva Janni Hussi kannustaa suomalaisia tukemaan pienyrittäjiä myös koronakriisin keskellä.
Yrittäjä ja radiojuontaja Janni Hussi nosti sunnuntaina Instagram-tilillään esille pienyrittäjiä kirpaisevan koronavirustilanteen.
– Näinä aikoina monen yrittäjän ja pienyrittäjän hymy alkaa hyytymään. Terveys on tietenkin numero yksi ihan aina ja kaikessa, Hussi aloittaa pitkän Instagram-päivityksensä, jossa hän tahtoo ilmaista tukensa eri alojen pienyrittäjille ympäri Suomea.
Hussi korostaa ymmärtävänsä, että meneillään olevassa tilanteessa monti tahtoo karsia "ylimääräisestä".
– Olen kuitenkin saanut viestiä useilta eri alan yrittäjiltä meneillään olevasta tukalasta tilanteesta. Asiakkaat peruvat aikansa, tapahtumia peruutetaan, ihmiset ei käy ulkona syömässä ja useat tahot kertovat myös että online-tilaukset ovat tyssänneet täysin, hän listaa esimerkkejä.
