Karita Tykän aviomies Petri Tykkä on esittänyt kovia väitteitä vaimostaan Facebook-julkaisussaan. Karita Tykkä hehkutti parin avio-onnea vain muutamia viikkoja sitten.
Hyvinvointivalmentaja Karita Tykän aviomies Petri Tykkä julkaisi 31. elokuuta Facebook-tilillään julkisen kirjoituksen, jonka mukaan hän olisi hakemassa avioeroa vaimostaan tämän uskottomuuden seurauksena.
Tykät viettivät vastikään 9. elokuuta 15-vuotishääpäiväänsä. Karita jakoi tuolloin harvinaisen yhteisvideon miehensä kanssa ja hehkutti liittoaan.
– Kristallihääpäivä – tänään 15 vuotta naimisissa hänen kanssaan. Hänen, joka ei somessa viihdy. Hänen, jonka kanssa olemme taivaltaneet rinnakkain jo 20 vuoden ajan ja jonka kanssa olemme saaneet kokea, kohdata ja nähdä kaikkea ja mahdollista matkan varrella paljon. Hänen, jonka rinnalla olen saanut kasvaa vapaasti itsenäni, ja jonka kanssa olemme saaneet myös maailman rakkaimman ja ihanimman pojan, Karita kirjoitti herkästi videon oheen.

