Hääparin auto hajosi matkalle – pian vieraat saivat yllättyä: "Menimme paniikkiin, kun näimme poliisiauton lähestyvän..."

Sian ja Josh Chapmanin vintage-auto hyytyi tienposkeen, kun pari oli matkalla omiin hääjuhliinsa. Onneksi paikalle sattui avulias poliisi!
Video: Uskoisitko, että nämä morsiuspuvut ovat vessapaperia?
Sian ja Josh Chapmanin hääpäivä sujui ihanasti – aina auto-ongelmaan asti. Brittipari oli avioitunut kirkossa, mutta heidän hääautonsa hajosi matkalla hääjuhlaan, kertoo BBC.
Morsiusparin kyydittäjäksi oli valittu 1930-luvun vintage-auto. Aiemmin kuski oli kertonut, ettei auto ollut koskaan kaikkien ajovuosiensa aikana hajonnut! Tällä kertaa autovanhus kuitenkin hyytyi.
"Menimme paniikkiin, kun näimme poliisiauton lähestyvän..."
Hääpari jäi jumiin tien viereen, kunnes poliisi pysähtyi auttamaan. Vastanaineet saivat kyydin omiin juhliinsa poliisikonstaapeli Mark Woodilta.
– Menimme paniikkiin, kun näimme poliisiauton lähestyvän sireeni päällä ja valot välkkyen, Sianin sisko Gemma King kuvailee.
– Sitten näimme siskoni ja ajattelimme, että kyseessä on vitsi.
"Tätä hetkeä emme unohda koskaan"
Sianin sisko kiitteli poliisia Twitterissä.
– Valtava kiitos Lincolnshiren poliisille, koska annoitte siskolleni ja hänen uudelle aviomiehelleen kyydin heidän häävastaanotolleen eilen, kun heidän autonsa hajosi matkalla! Tätä hetkeä emme unohda koskaan, King kirjoitti.
Jos kuva ei näy, katso se täällä.
Tarinasta huvittuneiden mukaan häät olivat ainakin nyt täydelliset, sillä hääparilla oli poliisiauton ansiosta sekä jotakin lainattua että jotakin sinistä!
Lähde: BBC.com
Uusimmat
-
23:45
Tshekin NHL-tähti upotti Norjan – Slovakia vaivoin voittoon Italiasta
-
23:28
Venäjä harkitsee vaihtavansa ukrainalaisen oligarkin Azovstalin sotilaihin – MTV seuraa sotaa
-
23:17
Tshekin tehohyökkääjä ajettiin kylmäksi – tuomareilta omituinen ratkaisu
-
22:54
Lyon valloitti naisten Mestarien liigan – finaalissa kaatui Barcelona
-
22:45
Jääkiekon MM-kisat 2022: Otteluohjelma, tulokset ja tv-lähetykset
-
22:36
Poliisi etsii Vihdissä kadonnutta 62-vuotiasta naista, jolla on koira mukana
-
22:33
Kristjan Ceh kiskaisi kiekon Timanttiliigan ennätyslukemiin – näin posketon kaari lähtee
-
22:32
Kalle Rovanperä iski Marcus Grönholmille legendaarisen kuitin suorassa lähetyksessä – tämä vastaus räjäytti pankin
-
22:11
Poliisin tehovalvonnassa paljastui useita huumausainerikoksia Kalliossa – alueelta poistettiin 300 henkilöä
-
22:10
Marcus Grönholm esiintyi yllätysroolissa – MM-rallitähti esitti vastustamattoman tarjouksen: "Jutellaanpa vähän kisan jälkeen!"
-
22:05
Media: Kylian Mbappe teki päätöksensä – La Liga jyrähti PSG:lle: "Hävytöntä"
-
22:00
Kalle Rovanperä kiinni voitossa, huimat lähtökohdat päätöspäivään – näin eteni Portugalin MM-rallin lauantai
-
21:56
F1-aika-ajosta tutkinta: Tuomaristo kutsui saman tallin kuskit kuultavaksi
-
21:42
Jaakko Saariluoma sai kuulla kunniansa Ina Mikkolan roastissa: "Geneerinen setämiehen naama"
-
21:35
Jokinen ja Kivi valitsivat Itävalta-ottelun parhaat Leijonat: "Kyllä tämä on Ollin vika"
-
21:26
Saudi-Arabiassa toteutui ensimmäinen lento naisten kipparoimana
-
21:21
Toimittaja haukkui Antti Raantaa ala-arvoisesti – Carolina Hurricanes löi jauhot suuhun nollapelin jälkeen
-
21:17
Tiia Koivisto ylsi harvinaiseen golfsaavutukseen – suomalaistähti riensi ratkaisuhetkellä avuksi
-
21:04
Yksi ihminen kuoli ja kymmeniä loukkaantui harvinaisen pyörremyrskyn iskettyä Länsi-Saksassa – kattoja repeytyi irti ja puita irtosi juurineen
-
20:56
"Katastrofi!" – Ruotsin päävalmentaja haukkui MM-kisojen otteluohjelman lyttyyn
-
Lataa lisää