Ernest Lawson kertoo saaneensa paljon palautetta ensimmäisen Putous Allstars -jakson jälkeen.
Suomen suurin viihdeohjelma Putous palasi tänä syksynä ruutuihin ennennäkemättömällä tavalla, kun aiempien kausien konkareita kokoontui yhteen Putous Allstarsissa.
Yksi sinipaidan tänä syksynä ylleen pukeneista on kansansuosioon noussut Ernest Lawson. Lawson oli mukana jo viime viikolla erikoiskauden starttijaksossa.
– Oli kyllä kivaa. Pitkästä aikaa, kun oli tekemässä, muisti minkä takia rakastaa tätä ohjelmaa niin paljon. Oli mun mielestä tosi hyvä jakso. Mä olen tosi innoissani, mies hehkuttaa.
LUE MYÖS: Ernest Lawson tuli toistamiseen isäksi keväällä – paljastaa suloisen tavan, jolla hänen esikoisensa nykyään aloittaa päivänsä
Hän kertoo saaneensa somen kautta paljon palautetta ja toiveita heti ensimmäisen liven jälkeen. Viime viikolla lähetyksessä nähtiin Lawsonin yksi neljästä sketsihahmosta, Abdul Tuisku.


