Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Ensitreffit-pari suuntaa rakkauslomalle: ”Uskallamme suunnitella asioita jo pidemmälläkin tähtäimellä”

Markus ja Johanna.
Markus ja Johanna.
Julkaistu 17.11.2017 06:00
Toimittajan kuva

Iina Lindeman

iina.lindeman@mtv.fi

Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa naimisiin menneet Johanna ja Markus suunnittelevat innolla tulevaa.

Ensitreffit alttarilla on rakkaudentäyteinen ohjelma, jossa kuusi rohkeaa sinkkua antavat kohtalonsa asiantuntijoiden käsiin ja menevät naimisiin entuudestaan tuntemattoman ihmisen kanssa. Sinkut tapaavat tulevan puolisonsa vasta aivan avioliiton kynnyksellä ja parit alkavat rakentaa yhteistä tarinaansa alttarilta.

Ohjelmassa häitään tanssineet Markus ja Johanna ovat asettuneet Turkuun ja elävät onnellisesti avoliitossa. Johanna kertoo MTV.fin haastattelussa, että hän uskoo parin yhteiseen tulevaisuuteen.

– Emme olisi jääneet tähän näinkään pitkäksi aikaa, jos aitoja tunteita ei olisi syntynyt. Suunnittelemme juttuja jo pidemmälläkin tähtäimellä, esimerkiksi yhteisiä reissuja keväälle. Marraskuun puolivälissä lähdemme kaupunkilomalle, jonka Markus nimesi rakkauslomaksi, Johanna kuvailee.

Yhteisen matkan varrella tutuksi on tullut paitsi uusi puoliso myös tämän lähipiiri. Johanna kiittelee sitä, miten Markuksen läheiset ovat ottaneet hänet vastaan.

– Olemme käyneet Markuksen vanhempien luona useammankin kerran ja he ovat ihania ihmisiä. Kivaa, että toisen kautta elämään tulee hurjasti muitakin uusia ihmisiä. Kaikki ovat mielenkiinnolla kyselleet, miten asiat ovat sujuneet ja tietysti ohjelma itsessään kiinnostaa monia, se on ainakin ollut helppo keskustelunavaus, Johanna nauraa.

– On ollut hienoa seurata myös sitä, miten Markus tulee toimeen ja kommunikoi omien läheisteni kanssa. Siinä näkee, miten toinen käyttäytyy muiden seurassa.

Katso Ensitreffit alttarilla -ohjelman neljäs kausi kokonaisuudessaan Katsomosta

Lisää aiheesta:

Ensitreffit-pari vihjaa vauvahaaveista: "Sen sitten aika näyttää"Ensitreffit-pari tutustuu toistensa lähipiiriin: ”Esasta paljastuu uusia puolia”Ensitreffit-Markus nauttii yhteisestä arjesta – parilla selkeä järjestys kotitöissä Eron partaalle päätynyt Ensitreffit-pari näkee valoa tunnelin päässä: ”Pääsimme uudelle tasolle”Ensitreffit-Markus hehkuu avio-onnea: "On aika harvinaista, että tulemme näin hyvin toimeen"Ensitreffit-sulhanen avaa häämatkan tapahtumia MTV:lle: ”Puhuimme liiankin avoimesti”
Ensitreffit alttarilla

Tuoreimmat aiheesta

Ensitreffit alttarilla
  • 30.11.18:02
    TV-ohjelmat

    Kritiikin määrä yllätti Ensitreffit-Julian – katsojat ovat jakautuneet kahtia: "Tuntunut pahalta"

  • 30.11.18:01
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-pari Iina ja Mikko antavat vinkkejä ohjelmaan hakeville – nämä asiat kannattaa huomioida

  • 29.11.18:04
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-Katri puhuu avoimesti erosta – muistelee ensimmäistä kohtaamista alttarilla: "Tosi iso pelko"

  • 29.11.16:02
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-Janne avaa syitä, miksi suhde Katrin kanssa ei toiminut: "Se oli niin iso ero meissä"

  • 28.11.18:04
    TV-ohjelmat

    Arttu pettyi Julian päätökseen erota Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa – MTV Uutisten haastattelussa mieli oli muuttunut