Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Ensitreffit-Jennin isä Antti Muurinen teki oitis havainnon tyttärensä ja tämän puolison Jyrkin ensikohtaamisesta

0:59Millaisia ajatuksia Jennin vanhemmilla heräsi Jyrkistä?Katso video: Millaisia ajatuksia Ensitreffit-Jennin vanhemmilla Antilla ja Eevalla heräsi tyttärensä puolisosta Jyrkistä?
Julkaistu 03.09.2024 18:01
Toimittajan kuva
Alexia Tänav

alexia.tanav@mtv.fi

Ensitreffit alttarilla -Jennin vanhemmat Eeva ja Antti kertoivat MTV Uutisille tunnelmiaan tyttärensä avioitumisen jälkeen.

Ensitreffit alttarilla -ohjelman 11. kaudella toisilleen ennestään tuntemattomat Jenni  ja Jyrki sanovat toisilleen "tahdon" Hirvihaaran Kartanossa Mäntsälässä.

MTV Uutiset oli paikalla seuraamassa parin suurta päivää. Jennin äiti Eeva sekä isä, jalkapallovalmentajana tunnettu  Antti Muurinen kertoivat vihkimisen jälkeen MTV uutisille toivovansa, että tuore aviopari löytää oikean sävelen, heidän liittonsa jatkuu pitkään ja pari rakastuu tulisesti. 

– Ainahan sitä toivoo lapselleen ennen kaikkea terveyttä, rakkautta ja pärjäämistä. Kivalta tuntuu tämä tilanne, Eeva sanoi.

Morsiamen Antti-isä pisti merkille, että Jennistä ja Jyrkistä paistoi ensikohtaamisen hetkellä läpi iloisuus ja tyytyväisyys.

– Matka on tietysti pitkä ja koskaan ei tiedä, mitä elämä tuo tullessaan, mutta alku näytti hyvältä. Minusta näyttää siltä, että heillä on hyvä mahdollisuus onnistua, Antti sanoi.

Jenni ETA S11Jenni avioituu Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa Jyrkin kanssa.MTV / Onni Ojala

Lue myös: Julkisuudesta tutusta isästä on ollut Ensitreffit alttarilla -ohjelman Jennille, 30, sekä hyötyä että haittaa – koulukiusaaminen kasvatti paksun nahan

Kun Eeva-äiti kuuli tyttärensä aikeista hakea mukaan Ensitreffit alttarilla -ohjelmaan, oli hänellä heti selkeä mielipide asiaan.

– Jes! Rohkea veto! Olin, että hienoa, anna palaa vaan, hän muisteli nauraen.

Isän reaktio oli sen sijaan hillitympi. Hän kannusti tytärtään yrittämään, mutta empi, koska tämä ei välttämättä pääsisi mukaan ohjelmaan, sillä hakijoita on sankoin joukoin. 

– Kun tulikin tieto, että hän on kolmen joukossa, aloin miettiä, että voi hemmetti, tästähän taitaa tullakin jotakin. Kun se toteutui, niin hyvältä tuntui. Ja se oli nimenomaan tärkeää, miten Jenni koki asian. Se oli iloista ja luontaista, että nyt hän menee naimisiin, ja katsotaan sitten, mitä tulee, Antti sanoi.

Yllä olevalla videolla Jennin vanhemmat Eeva ja Antti kertovat, millaisia ajatuksia heillä heräsi Jyrkistä.

Ensitreffit alttarilla alkaa MTV Katsomossa ja MTV3-kanavalla tiistaina 3. syyskuuta klo 21. MTV Katsomo+ -tilaajille seuraava jakso ennakkoon päätösjaksoa lukuun ottamatta.

Ensitreffeillä-vodcast MTV Katsomossa aina Ensitreffit alttarilla -jakson jälkeen tiistaisin klo 21.55. Toimittajat Katri Utula ja monimediaosaaja Tero Tiittanen ruotivat rakkauskiemuroita koko syksyn ajan.

Lue myös: Tässä ovat Ensitreffit alttarilla -osallistujat!

Lisää aiheesta:

Ensitreffit alttarilla -Jenni yllättyi heti hääpäivänään iloisesti erityisesti yhdestä Jyrki-puolisonsa piirteestä: "Tullut tosi nopealla aikataululla ilmi"Ensitreffit-Hain pikkuveli kertoo Hain ja Annan liittoon liittyvän toiveensa: "Toivottavasti tuovat sitten paljon lapsia"Ensitreffit-Tainan äiti oli aluksi jopa peloissaan kuullessaan tyttärensä aikeista avioitua tuntemattoman kanssa: "Tuli kyllä aika yllätyksenä"Ensitreffit alttarilla -Taina paljasti MTV:lle jäätyneensä hetkellisesti nähdessään Matin ensi kertaaEnsitreffit alttarilla -Jyrkin bestman yllättyi kuullessaan ystävänsä avioitumisesta: "Se on näyttänyt niin mahdottomalta"Ensitreffit-Jennin kaasot kertovat ensivaikutelmansa Jyrkistä: "Jennille ei kuitenkaan mikään tosikko sovi"
Ensitreffit alttarillaTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Ensitreffit alttarilla
  • to08:19
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-Iina esittää puolisolleen suoran lapsikysymyksen: "Haluanko olla sellaisessa suhteessa?"

  • 25.10.14:05
    Seurapiirit

    Anniina ja Ville avioituivat Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa kuusi vuotta sitten – tätä mieltä he ovat uudesta kaudesta

  • 25.10.13:12
    Seksi ja parisuhde

    Ensitreffit alttarilla -Jannella ahaa-elämys riitelystä – "Tunteet osoittavat aina kohti tarvetta"

  • 22.10.20:31
    Seksimyytit

    Peppuseksiin liittyy edelleen paljon vääriä uskomuksia

  • 17.10.18:01
    TV-ohjelmat

    Yksi Ensitreffit alttarilla -pari ei osallistu yhteistapaamiseen – tässä syy