Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Bachelor-naiset paljastavat totuuden yhteishengestä: "Jotkut ovat tulleet vain hakemaan ruutuaikaa"

1:03Bachelor-naiset paljastavat totuuden yhteishengestään: "Jotkut ovat tulleet vain hakemaan ruutuaikaa"Videolla syytösten kohteeksi joutunut Minna puolustautuu ja kertoo olevansa hyvin järkyttynyt muiden naisten väitteistä.
Julkaistu 14.02.2023 07:01
Toimittajan kuva

Rebeca Romero

rebeca.romero@mtv.fi

Bachelor-naiset avautuvat yhteishengestään, joka ei olekaan niin hyvä, kuin naiset ovat antaneet ymmärtää.

Bachelor-naiset avautuivat Ruusun jälkeen -ohjelmassa yhteishengestään. Naisten mukaan se muuttui radikaalisti sillä sekunnilla, kun miehet tulivat mukaan kuvioihin. 

– Heti, kun miehet tulivat, niin homma muuttui kuppikunniksi, Asta kertoo. 

– Minna ja Miili kuiskailevat jatkuvasti keskenään. Ja sitten kun tulee kamerat ja miehet, niin sitten ollaan niin hurmaavia ja niin valloittavia, Lotta kommentoi. 

Yksi naisista toivoo, että tällainen käytös olisi voitu jättää yläasteelle.

– Jotkut ovat tulleet tänne van hakemaan ruutuaikaa, Johanna sanoo. 

Lue lisää: Tässä ovat Bachelor Suomi -ohjelmassa rakkautta etsivät naiset!

Lotta puolestaan paljastaa, että jotkut ovat tulleet villalle vain viettämään lomaa. 

– Miili kertoi heti ensimmäisenä päivänä, että häntä ei oikeasti kiinnosta kumpikaan miehistä. Hän tuli tänne etsimään raksamiestä. Onko hän vain täällä sen vuoksi, että on kuukausi lomaa jäljellä? 

Bachelor: Ruusun jälkeen on Bachelor Suomen oma keskusteluohjelma, jossa puheenvuoro on naisilla. Ohjelmassa sanotaan se, mikä jäi sanomatta ja vaaditaan selitykset katsojia askarruttaviin kysymyksiin.

Juontajamme Mikko Parikka kutsuu studioon ohjelmassa mukana olleet naiset ja avaa keskustelut Villan tapahtumista kulissien takana.

Videolla Minna puolustautuu ja kertoo olevansa hyvin järkyttynyt muiden naisten väitteistä. Katso yllä oleva video!

Lue lisää: Uusi Bachelor Anton Aaltonen paljastaa, miten hän päätyi ohjelmaan: "Viesti tuli kaverilta"

Lue myös: Uusi Bachelor Sami Toiviainen tietää, millaista naista ei missään tapauksessa halua: "Todella luotaantyöntävää"

Bachelor Suomi MTV Katsomossa ja MTV3-kanavalla tiistaisin klo 21. Bachelor: Ruusun jälkeen MTV Katsomossa tiistaisin. 

Bachelor Suomi on katsottavissa myös C Moressa.

Lisää aiheesta:

Bachelor-miehet antavat lähtöpassit kahdelle naiselle – "Olen pettynyt"Ilman treffikutsuja jääneet Bachelor-naiset tekevät yllätysratkaisun – "Tuli ihan puskista"Bachelor-naisten kärsivällisyys on koetuksella – osa jää jälleen ilman treffikutsuja: "Kasvoi tatti otsaan"Hän joutui ensimmäisenä ulos Bachelor-villalta: "En ole se ihminen, joka kilpailee miehen huomiosta"Bachelor-Anton löytää erityisen kemian yhden naisen kanssa: "Hyvää kannatti odottaa"Bachelor-miehet tekevät yllätyspäätöksen ruususeremoniassa: "Nyt on sellainen tilanne, että..."
Bachelor SuomiBachelor: Ruusun jälkeenTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Bachelor Suomi
  • 17.9.17:37
    Joonas Kenttämies

    Bachelor-Vivianna valottaa rakkauselämänsä kuulumisia – tällaiset välit hänellä on Joonas Kenttämieheen

  • 19.6.07:35
    Joonas Kenttämies

    Joonas Kenttämies avaa tuntemuksiaan erosta ja väleistään Monican kanssa – pian Bachelorin elämässä tapahtuu muutos

  • 29.5.08:01
    Joonas Kenttämies

    Yhdysvaltalaistähdet hämmästyivät Bachelor-Joonaksen taidonnäytteestä: "Katso tuota äijää"

  • 29.4.19:15
    Joonas Kenttämies

    Joonas Kenttämieheltä yllättävä avautuminen Bachelor-kokemuksestaan

  • 24.4.15:29
    Joonas Kenttämies

    Erosta toipuva Bachelor-Joonas avoimena: "Monica ei levittänyt erouutista"