Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Vuoden ajan Crystal käveli tunnin työmatkan kahdesti päivässä – eräänä aamuna pihassa odotti yllätys

1:04Pikaruokaravintolan työntekijä pelasti lapsen hengen Atlantassa – lapsi oli kuristua auton turvavyöhönPikaruokaravintolan työntekijä Logan pelasti lapsen hengen Atlantassa – lapsi oli tukehtua auton turvavyöhön
Julkaistu 30.09.2019 15:44

Maria Aarnio

maria.aarnio@mtv.fi

Crystalin esimies halusi auttaa työlleen omistautunutta naista. Hän ilmoitti Crystalin nimen kilpailuun, josta tämä voitti helpotusta työmatkoihinsa!

Amerikkalainen Crystal Lachance on yksinhuoltaja. Crystal on töissä KFC-pikaruokalassa, jonne on kävellen tunnin matka.

Vuoden ajan Crystal käveli työmatkan mennen tullen, koska muutakaan vaihtoehtoa ei ollut, kertoo CBS News.

Ilmiantoi Crystalin kilpailuun

Avioeron kokenut Crystal yritti vain pitää huolta 9-vuotiaasta pojastaan. Naisen omistautuneisuuteen ihastunut esimies Miranda  ilmoitti naisen mukaan Kentucky Fried Wishes -kisaan, jossa yritys jakelee erityisen hyvää työtä tekeville työntekijöilleen kunnianosoituksia. 

Crystalin täydeksi yllätykseksi hänelle myönnettiin yhtiön huomionosoitus – tässä tapauksessa auto.

"Tämä pelasti päiväni"

Ilahtunut nainen julkaisi Facebookissa kuvia itsestään ja uudesta menopelistään.

– Menin tänä aamuna töihin ja minut yllätettiin uudella autolla, Crystal ihmetteli sosiaalisessa mediassa.

Jos julkaisu ei näy, katso se täällä.

– Tämä pelasti päiväni. Olen joutunut taistelemaan rankasti tänä vuonna, mutta en ole antanut periksi ja olen tehnyt kovasti työtä. Menin viimein ajamaan ajokortin ja olen yrittänyt säästää ostaakseni auton, Crystal kuvailee.

Jos julkaisu ei näy, katso se täällä.

"Poikani rakastaa uutta autoamme"

Nyt naisella on paitsi uusi auto, myös kuuden kuukauden vakuutusmaksut valmiiksi maksettuina. Crystal iloitsee siitä, että voi kyydittää autolla helposti poikaansa. Hän julkaisi kuvia myös Rhys-pojastaan auton vierellä.

– Poikani rakastaa uutta autoamme, kiitos KFC ja Miranda, nainen kirjoitti.

LUE MYÖS: Historiallinen dildo aiheutti ennenkuulumattoman somekampanjan: Nyt 3 200 euron "poika" on tullut kotiin

Lue lisää lifestyle-artikkeleita!

Lähteet: CBSNews.com, Facebook.com

Lisää aiheesta:

Parturiliike avasi ovensa ensi kertaa kahteen kuukauteen Denverissä – asiakas yllätti anteliaisuudellaan: "Ihan tiedoksi, tippi ei ole virheellinen"88-vuotias kaatui pihassaan – roskakuskin toiminta sulattaa sydämet: "Hän huolehtii äidistä niin hyvin..."Amerikkalaisnainen haki salaa uutta työtä – jäi kiinni rysän päältäOpiskelija käveli yli 30 kilometriä töihin – työnantaja antoi lahjaksi oman autonsa Tytär tekstasi oudosta numerosta – äidin vastaus oli todellinen yllätys: ”En tuhlaisi aikaani sinun kanssasi” Nuorimies käveli 16 kilometrin työmatkansa – työkaverit yllättivät upealla tavalla
Hyvän mielen jututTyöAutotVanhemmuusLifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Hyvän mielen jutut
  • Eilen07:30
    Sankaritarinat

    Vauva ei hengittänyt, Amy-terrieri herätti vanhemmat: Nämä 13 urotekoa palkitaan sankarikoiran tittelillä

  • 25.10.09:01
    Katy Perry

    Suomalainen Hans, 14, teki nerokkaan kyltin ja pääsi laulamaan Katy Perryn kanssa: "Elämäni paras päivä"

  • 23.10.15:53
    Parkinson

    Denise soitti klarinettia, kun kirurgit tonkivat hänen aivojaan – sitten tapahtui jotain ihmeellistä

  • 23.10.12:24
    Valokuvaus

    Onko virnistelevä suomalaiskarhu vuoden hauskin luontokuva? Hulvattomat finalistit julki

  • 17.10.18:37
    Ystävyys

    Ystävän megayllätys MTV:n suosikkijuontajalle: Antti salaili satoja tunteja ja teki jotain käsittämätöntä