Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Vastanainut Jippu: Avioelämäni on maailman erikoisinta

Meri-Tuuli Elorinne ei kaipaa perinteistä liittoa.
Meri-Tuuli Elorinne ei kaipaa perinteistä liittoa.
Julkaistu 18.01.2012 18:03(Päivitetty 18.01.2012 18:03)

Herkkiä rakkauslauluja esittävä Jippu alias Meri-Tuuli Elorinne meni naimisiin syyskuun 1. päivä.

26-vuotias laulajatar on syyskuun jälkeen saanut totutella rouvasäätyyn. Antaumuksella rakkauteen uppoutuva Jippu meni naimisiin Filip-nimisen nuoren miehen kanssa vain reilun vuoden seurustelun jälkeen. Sitä ennen lahjakas tulkitsija oli ollut yhdessä näyttelijä Jussi Lammen kanssa, joka herätti paljon huomiota parin suuren ikäeron vuoksi.

Jippu on aina tykännyt elää omanlaista elämää, eikä perinteinen avioliitto tulekaan kysymykseen naisen kohdalla.

– Mun avioelämä on maailman erikoisin avioelämä. Mä en halua mitään perusliittoa, Jippu kertoo MTV3.fin Viihdeuutisille.

Yksityiselämästään tarkka Jippu ei suostu avioelämästään sen enempää kertoa, mutta sanoo kaiken olevan liitossa hyvin.

Jippu oli saapunut Samuli Edelmannin tähdittämän Mission Impossible -elokuvan kutsuvierasensi-iltaan. Edelmannin kanssa hienon kokoelmalevyn tehnyt laululintunen paljasti Viihdeuutisille Edelmannin olevan hänelle kuin veli.

– Onhan se upeeta, että Samuli on päässyt tuohon. Tuntuu ihan kuin veli olisi menestynyt. Samuli on ainoa mies, joka on mulle kuin velityyppi. Muiden kanssa on sitten aina häikkää, ylös tai alas, Jippu tunnustaa.

(MTV3)

Lisää aiheesta:

Harvinainen kuva! Jippu ja 27 vuotta vanhempi Marko-puoliso juhlivat hääpäiväänsäMusiikkiduo Emma & Matilda on tiivis yksikkö, jonka mieli aaltoilee usein samassa tahdissa: "Molemmilla outo syksy, ja oireita tuli vahvemmin kuin yleensä"Laulaja Jippu muistelee omaa TTK-taivaltaan – yksi asia nousi erityisen suureksi haasteeksi40 kiloa laihtunut laulaja Jippu paljastaa, miten on saanut pidettyä elämäntapansa: "Se vaatii todella paljon työtä"Kirja: Laulaja Jipun vuosien parisuhde päättyi karusti – petti kihlattuaan Jussi Parviaisen kanssaJipun nuoruuteen kuului alkoholi ja mielenterveysongelmat – on kiitollinen läheisilleen: "Läheiset ymmärsivät, että olen sairaassa tilassa ja tarvitsen apua"
JippuMusiikki

Tuoreimmat aiheesta

Jippu
  • pe16:15
    Tanssii Tähtien Kanssa

    Harvinainen kuva! Jippu ja 27 vuotta vanhempi Marko-puoliso juhlivat hääpäiväänsä

  • 9.3.17:11
    Mielenterveys

    Musiikkiduo Emma & Matilda on tiivis yksikkö, jonka mieli aaltoilee usein samassa tahdissa: "Molemmilla outo syksy, ja oireita tuli vahvemmin kuin yleensä"

  • 21.11.202421:15
    Tanssii Tähtien Kanssa

    Laulaja Jippu muistelee omaa TTK-taivaltaan – yksi asia nousi erityisen suureksi haasteeksi

  • 29.07.202417:10
    Olet mitä syöt

    40 kiloa laihtunut laulaja Jippu paljastaa, miten on saanut pidettyä elämäntapansa: "Se vaatii todella paljon työtä"

  • 20.02.202210:04
    Seurapiirit

    Kirja: Laulaja Jipun vuosien parisuhde päättyi karusti – petti kihlattuaan Jussi Parviaisen kanssa