M-Sport Fordin suomalaiskuski Teemu Suninen ajoi ensimmäistä kertaa urallaan palkintopallille rallin MM-sarjassa olemalla Portugalin  rallissa kolmas toukokuussa. Suninen ei omaa järin suurta kokemusta  rallin kuninkuusluokasta, mutta nuori suomalainen omaa kovan henkisen kantin.
- Pääosin hyvä kausi on ollut, mutta toki muutamia yllätyksiä on myös  tullut vastaan. On löytynyt asioita, joita voi vielä parantaa, mutta  onneksi ne jutut ovat tiedossa. Haasteita on ollut paljon, mutta  toisaalta taas hyviä pätkäaikoja ja ralleja kokonaisuudessa ollaan  ajettu. Positiivisen puolella ehdottomasti ollaan, Suninen summasi MTV Sportille.
Suninen on tositoimissa jälleen heinäkuun lopussa, kun Jyväskylässä ajetaan kauden kahdeksas MM-ralli. Jokelalainen pääsi testihommiin perjantaina legendaarisessa Ouninpohjassa.
- Kyllä se taas pisti hymyilemään, kun pääsi ajamaan. On nämä vaan niin hienoja autoja. Ouninpohjaa on vielä päässyt vetämään, niin ei voisi paljon parempaa olla, Suninen hehkutti.
- Me on testattu laidasta laitaan erilaisia osa-alueita. Päivällä saatiin hyvä fiilis jo autoon. Nyt katsotaan vielä jotain pikku juttuja.
