Poliisi jatkaa Tampereella kuolleen 24-vuotiaan miehen tutkimuksia.
Tapauksessa miehen uskotaan joutuneen pahoinpidellyksi ja ryöstön kohteeksi sunnuntain 20. toukokuuta ja maanantain 21. toukokuuta välisenä yönä. Maanantaiaamuna miehen avopuoliso ei saanut miestään hereille, ja tämä todettiin myöhemmin kuolleeksi.
Poliisi pyrkii selvittämään mahdollisen väkivallanteon yhteyttä miehen kuolemaan, ja pyrkii selvittämään yön aiempia tapahtumia.
– Kuolinsyyhyn liittyne tutkinta on kesken, ja lisätutkimuksia odotetaan. Puhutaan viikoista, ennen kun siihen saadaan vastauksia, kertoo rikoskomisario Hannu Kallioniemi.
Yleisön havainnoista puutetta
Uhri oli pukeutunut harmahtavaan lippalakkiin, tummiin Adidas-collegeshortseihin ja tummaan t-paitaan, jonka edessä oli vaaleaa tai harmaata. Hänellä oli kaulassaan pitkähkö kullattu kaulaketju ja kädessään kullattu kello.

