Suomenpystykorva Kiko tekee huomiota herättävän tempun, kun omistaja sanoo "demoni" – tuleeko sinunkin mieleesi kauhuelokuva Manaaja?
Suomenpystykorva Kiko tekee karmivan temppunsa, kun omistaja sanoo sanan "demoni".
Yhdeksän kuukauden ikäinen suomenpystykorva Kiko osaa erikoisen tempun. Kiko kääntää päätään 180 astetta taaksepäin omistaja Asleigh McPhersonin lausuessa sanan "demoni". Moni koiran tempusta kirjoittanut media huomauttaa, että koiran päänkääntötempusta tulee mieleen Manaaja-kauhuelokuvan riivattu tyttö. Kikosta ovat kirjoittaneet muun muassa Daily Star ja Unilad.
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen täältä.
"He näyttävät ensin järkyttyneiltä"
Uusiseelantilainen Asleigh kertoo ihmisten hämmästyvän, kun koira tekee temppunsa julkisella paikalla.
– He näyttävät ensin järkyttyneiltä ja kysyvät, miten se tekee sen, ja sitten jälkeenpäin heitä hymyilyttää ja naurattaa, omistaja kertoo medioissa.
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen täältä.
Asleigh'n mukaan Kiko on tehnyt temppuaan pennusta saakka. Ensin omistaja luuli sen olevan vain koiran hassu nukkuma-asento, mutta koira alkoi tehdä sitä myös muita koiria ja omistajaansa katsellessaan, kertoo Unilad. Nyt koira tekee tempun myös demoni-käskystä.
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen täältä.
Kiko on niin kutsuttu koronalemmikki eli saapunut omistajalleen korona-aikana. Omistajan mukaan lemmikki on parasta, mitä pandemia on hänelle tuonut, ja nainen kuvailee Kikoa rennoksi ja rakastavaksi.
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen täältä.
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen täältä.
Lue uusimmat lifestyle-artikkelit tai lisää koirista!
Lähteet: Daily Star, Unilad
Uusimmat
-
16:05
Koska viimeksi pesit tämän osan? Siivoojan video astianpesukoneesta etoo – älä katso tätä syödessäsi
-
16:03
Itusalaateista löytynyt listeriaa ja salmonellaa
-
15:53
Valtteri Bottaksen talli hautoo jymypaukkua – "Uskon sen olevan yllätys"
-
15:41
Suomi jatkoi voitokasta MM-taivaltaan – lohkovoitto varmistui nihkeällä esityksellä
-
15:25
Krista Siegfrids täytti vuosia – tästä syystä hän ei voi ottaa syntymäpäivänään kuvaa itsestään
-
15:19
Uhriluku Gazassa jo lähes 16 000, suurin osa naisia ja lapsia – MTV seuraa sotaa
-
15:14
Krista Kiuru poistui ryminällä haastattelusta
-
15:01
Kohta kajotaan harrastegolfarin lyönteihin – lajin huipulla tekeillä valtava sääntömuutos: "Hirviömäistä"
-
14:50
Epäonninen suomalaishuippu tekee paluun – myös Iivo Niskanen mukana Östersundin maailmancup-karkeloissa
-
14:41
Metsälammen naisen kohtalo selvisi – ruumiinavaus paljasti verityön
-
14:37
Oletko ennen nähnyt laiskiaisvauvaa? Tämä parin tunnin ikäinen kaveri pelastettiin rajumyrskyn jäljiltä
-
14:29
MTV Urheilun tiedot: Riitta-Liisa Roposesta suurta hämmennystä Suomen hiihtomaajoukkueessa
-
14:29
He ovat saaneet kutsun Linnan juhliin tänä vuonna – katso kattava lista!
-
14:24
Sukeltajat löysivät Yhdysvaltojen Osprey-sotilaskoneen hylyn ja lisää miehistön ruumiita
-
14:08
Turun sataman läpivalaisu paljasti kylmäävän näyn matkustajan taskussa
-
14:02
Asianajajalta kovaa kritiikkiä Airiston Helmi -oikeudenkäynnissä: "Massiivinen isku oli turha"
-
13:58
Tämä isku toi pelikieltoa: Poikittainen maila päähän pudotti vastustajan
-
13:52
Tämä kierrätetty joululahja kiinnostaa nyt eniten – "Uniikki ilmiö käytetyn tavaran kaupassa"
-
13:43
Vuoden euribor laski alle 3,8 prosentin
-
13:36
Valkoinen talo varoittaa: Tuki Ukrainalle vaarassa loppua – MTV seuraa Ukrainan sotaa
-
Lataa lisää