Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Renny Harlinin työpäivät kestävät jopa 14 tuntia – Johanna pyörittää vauva-arkea yksin

Julkaistu 11.11.2023 08:04
Toimittajan kuva
Rebeca Romero

rebeca.romero@mtv.fi

The Harlins -sarjassa Renny ja Johanna ovat muuttaneet Coco-vauvan syntymän jälkeen Bratislavaan uuden elokuvaprojektin perässä. 

Elokuvaohjaaja Renny Harlinin ja hänen vaimonsa Johannan  sekä pariskunnan tyttären Cocon elämästä kertova The Harlins -sarja on saanut jatkoa 8.11. alkaen MTV Katsomossa.

The Harlins -sarjan kolmannella kaudella avioparin Coco-vauva kulkee mukana kaikkialla. Pariskunta elää keskellä vauva-arkea samalla, kun Renny Harlin paiskii töitä uuden elokuvaprojektin parissa. 

 – Minulle on tosi huono omatunto siitä, että olen kuvauksissa ja nautin siitä. Se, että sinne punaiselle matollekin joskus päätyy, niin se ei kyllä tule ilmaiseksi, Renny sanoo ja herkistyy. 

Lue lisää:

Töllötuomarit paljastavat ilouutisen – Renny ja Johanna Harlin odottavat toista lastaan

Renny tekee jopa 14-tuntisia työpäiviä ja Johanna viettää päivänsä pienen Coco-vauvan kanssa. 

 – Meillä on ehkä kaksi tuntia päivästä, kun olemme kaikki samaan aikaan hereillä ja silloin se on pyhitetty Rennylle ja Cocolle. Se on niin outoa, kun me ei nähdä enää niin paljoa, Johanna sanoo. 

Lue myös: Renny ja Johanna Harlinin etähaastattelun taustalla välkkyneet ilotulitukset kiinnittivät Joanna Kuvajan huomion: "Täysin teitä varten"

 – Kun Renny tulee kotiin, niin en halua vain tyrkätä vauvaa hänelle. Olen yrittänyt olla sellainen vaimo, joka antaa hänelle myös työrauhan, koska tiedän, että jos Renny ei jaksa tätä valtavaa tuotantoa, niin silloin ei ole kenelläkään hyvä mieli, Johanna sanoo. 

Sarjaa seurataan MTV Katsomossa ke 8.11. alkaen kolmen jakson viikkotahdilla. MTV Katsomo+ -tilaajille seuraavan viikon kolme jaksoa ennakkoon.

Lisää aiheesta:

Renny ja Johanna Harlin kertovat, miten hoitavat seksielämäänsä: "Ehkä päivällä löytyy aikaa, kun vauva ottaa päikkäreitä"Renny ja Johanna Harlinin sekä Coco-vauvan piknik-hetki sai pelottavan käänteen – Myy-koira oli joutua krokotiilin ateriaksiRenny ja Johanna Harlinin tytär aloitti päiväkodin Uudessa-Seelannissa – tällaisessa kielikylvyssä Coco elää: "Hän ymmärtää kaikkia kolmea kieltä tosi hyvin"Renny ja Johanna Harlinin Coco-tytär, 1, on vanhempiensa mukana tapaamisissa ja kuvauksissa: "Haluamme kasvattaa lapsestamme maailmankansalaisen"Renny ja Johanna Harlin avaavat elämäänsä sarjassaan: "Kausi on hyvin henkilökohtainen ja paljas"Renny ja Johanna Harlin muuttavat pian Miamiin – sitä ennen on vuorossa Cannesin elokuvajuhlat: "Sen jälkeen alamme rakentaa kotia"
The HarlinsJohanna HarlinRenny HarlinTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

The Harlins
  • 18.09.202409:30
    Johanna Harlin

    Johanna ja Renny Harlin kolme vuotta naimisissa: "Aina sinun rinnallasi"

  • 28.11.202311:31
    Renny Harlin

    Renny Harlin valmisti Johanna-vaimolleen syntymäpäiväyllätyksen – näin puoliso reagoi

  • 19.11.202314:03
    Renny Harlin

    Renny ja Johanna Harlin paljastivat tulevan lapsensa sukupuolen

  • 15.11.202318:04
    Renny Harlin

    Renny ja Johanna Harlin kertovat, miten hoitavat seksielämäänsä: "Ehkä päivällä löytyy aikaa, kun vauva ottaa päikkäreitä"

  • 15.11.202316:01
    Renny Harlin

    Renny ja Johanna Harlinin sekä Coco-vauvan piknik-hetki sai pelottavan käänteen – Myy-koira oli joutua krokotiilin ateriaksi