Sekaannus johtui väärinkytketyistä kahvikoneen putkista, kertovat Lethbridge News ja CBC.
Kanadalainen Sarah Douglas oli viemässä poikaansa baseball-otteluun sunnuntaina, kun hän päätti matkalla hakea McDonald’sista kahvia. Raskaana oleva Sarah ajoi pikaruokaravintolan autokaistalle Albertassa ja tilasi laten.
Ajaessaan moottoritiellä nainen otti ensimmäisen kulauksen kannella varustettuun pahvimukiin laitetusta juomasta.
– Minun täytyi välittömästi laittaa hätävilkut päälle, pysähtyä ja sylkäistä se ulos ja huuhdella suuni vedellä. Avasin kahvin kannen, ja sieltä valui kemikaalin pistävä haju. Se ei ollut todellakaan lattea, nainen kertoo CBC-uutissivustolle.
Kahvikoneen putket oli kytketty väärin
Sarah ajoi välittömästi takaisin McDonald’s-ravintolaan ja vaati saada puhua esimiehen kanssa. Naiselle tarjottiin heti uutta kahvia, mutta seitsemännellä kuulla raskaana oleva Sarah ei tyytynyt tähän.