Oliverin äiti kiittelee kauppakeskusta mainoksesta, jossa esiintyi pyörätuolissa istuva lapsi.
Oliver Garza-Pena oli äitinsä kanssa ostoksilla, kun hän näki mainoksen – ja siinä itsensä kaltaisen lapsen. Oliverin äiti Demi kiittelee nyt Target-kauppaketjua mainoksesta, jonka pikkupoika istuu Oliverin tavoin pyörätuolissa, kertoo Good Morning America.
"Oliver vain tuijotti sitä ihastuneena"
Äidin mukaan noin kaksivuotias Oliver halusi pysähtyä ja jäädä paikoilleen tuijottamaan lastenvaateosaston mainosta. Demi nappasi kuvan Oliverista ja jakoi sen sosiaaliseen mediaan.
– Oliver vain tuijotti mainosta ihastuneena! Hän tunnisti toisen kaltaisensa pojan, joka hymyilee ja nauraa mainoksessa Targetissa. Oliver näkee lapsia joka päivä, mutta ei koskaan pääse näkemään itsensä kaltaisia lapsia. Tämä oli mahtavaa, Demi kirjoitti Facebookissa.
Pian koskettava otos keräsi kymmenien tuhansien huomion.
– Kun julkaisin kuvan, tiesin, että se lämmitti sydäntä ja sillä oli suuri, meille hyvin henkilökohtainen viesti välitettävänään, mutta en tajunnut, että maailma olisi samaa mieltä. Tuo uskoa nähdä, miten ihmiset ovat tukenamme, Demi kuvaa.