Jääkiekon NHL:ään täksi kaudeksi tullut Utah pelasi debyyttikautensa nimellä Hockey Club, mutta pysyvää nimeä on värkkäilty muun muassa yleisöäänestyksin. Nimivalintaa ei ole julkistettu, mutta tiistaina seuralle kävi kuitenkin ilmeisesti moka: sosiaalisen median mukaan uusi nimi näkyi seuran virallisella Youtube-kanavalla.
ESPN raportoi keskiviikkona, että kanavan nimenä näkyi aiemman UtahHockeyClub-nimen sijaan nimi UtahMammoth. Kanava suljettiin pian, mutta kuvakaappaukset Mammoth-nimestä olivat jo lähteneet leviämään.
Mammoth (Mammutti) on yksi kolmesta loppusuoralle äänestetystä nimivaihtoehdosta. Muut ovat nykyinen nimi Hockey Club ja Outlaws (Lainsuojattomat).
Seuran edustajat eivät myöntäneet eivätkä kieltäneet Mammutti-nimeä, mutta kertoivat, että prosessi etenee ja nimi julkaistaan ennen kauden 2025–26 alkua.