Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Oudoimmat takahuonetoiveet – kuka tähti vaatii ilotytön ja nallekarkkeja?

Uhmaisitko sinä tämän laulajan toiveita?
Uhmaisitko sinä tämän laulajan toiveita?
Julkaistu 15.09.2011 13:00(Päivitetty 15.09.2011 13:57)

Tähtien takahuonetoiveet eli raiderit ovat usein yhtä isoja kuin heidän egonsakin. Lue, kuka haluaa maksullista seuraa ja kuka vastapäivään hämmennetyn kahvin.

• Kuuma Beyonce on miesten unelma. Kuumaksi voi kutsua myös hänen takahuonetoivettaan: pukuhuoneen lämpötilan tulee pysyä tarkasti 25,5 asteessa.

• Aretha Franklinin toivetta voi kutsua maanläheiseksi: hän ei suostu yöpymään hotellihuoneissa, jotka sijaitsevat viidettä kerrosta korkeammalla. Lavallekin diiva astuu vain saatuaan keikkapalkkiosta 25 000 dollaria etukäteen käteisenä.

• Elton John vaatii takahuoneeseensa kukkia, mutta ei mitä tahansa rehuja: krysanteemit, liljat, neilikat ja päivänkakkarat ovat ehdottomasti kiellettyjä. Mysteeriksi jää, mitä ihmettä laulajamaestro tekee 74 pyyhkeellä.

Mariah Carey tunnetaan diivailustaan.

• Mariah Careyn suurin huolenaihe on nesteytys. Takahuoneessa pitää olla teetarjoilu kahdeksalle hengelle, maailman kalleimpiin kuuluvaa Cristal-samppanjaa ja käyriä pillejä. Äänivirtuoosin purkan poisheittämiseen täytyy palkata henkilökohtainen assistentti. Kumpikohan vinkuu enemmän, jos jotain menee pieleen – diiva itse vai ne koiran- ja kissanpennut, jotka hän myös vaatii takahuoneen varusteluun?

• Jennifer Lopezin lempiväri selviää silmäilemällä hänen takahuonelistaansa: valkoiset pyyhkeet, valkoiset pöytäliinat, valkoiset verhot, valkoiset kynttilät, valkoiset sohvat. Kahvikin pitää hämmentää vastapäivään. Lopputuloksena lienee joko lumisokeus tai hemmetin hyvä feng shui.

Marilyn Manson ei näytä ihan nallekarhulta, mutta karkeista hänkin pitää.

• Tässäpä kinkkinen arvoitus: missä olet, kun paikalla on täysi ilmastointi, pullollinen absinttia, kalju ja hampaaton ilotyttö sekä Haribon nallekarkkeja? Oikea vastaus ei ole Suomenlahtea seilaava autolautta vaan Marilyn Mansonin takahuone.

• Kaikilla naisilla on huonoja hiuspäiviä. Cher selvinnee niistä vähemmällä kuin muut, sillä keikoilla hän vaatii aina peruukeillensa oman huoneen. Kun järki (siis hiukset) on päässä, show voi alkaa.

• Luciano Pavarotti on listannut vaatimuksiinsa golfkärryn. Tenori haluaa myös siirtyä täysin pimeään makuuhuoneeseen, jossa oopperalaulajan herkkiin hajukarvoihin ei muuten saa kantautua niin minkäänlaisia hajuja – muuta kuin sen omakehun.

Luciano Pavarotti ja Elton John antavat ja vaativat vain parasta.

• Vaatimattomuus kaunistaa. Sen tietää Barry Manilow, jonka raiderilista on yllättäen lähes tyhjä. Syykin sille tosin löytyy: Manilowin pukuhuoneen saapuu koristelemaan aina hänen oma, vannoutunut faniklubinsa.

• Ettei usko tähtiin täysin menisi, on pakko esitellä vielä Alanis Morissette ja hänen kultainen sädekehänsä – eihän kukaan yksinkertaisesti voi napista, jos kaikki takahuoneessa syömättä jäänyt ruoka lahjoitetaan kodittomien asuntolaan.

Lähteet: www.radioalice.radio.com, www.heraldsun.com.au, www.mirror.co.uk, www.new.uk.music.yahoo.com

Piia Simola/Studio55.fi

Tuhmat tädit ei pelkää provosoida – huh mitä asuja!

Lisää aiheesta:

20 todistetta, että sinulla menee paremmin kuin luuletHyvää Elämää -ohjelma jatkaa terveyden tiellä – Studio55.fi-sivujen päivitys lakkaaJo viiden kilon ylipaino voi nostaa syöpäriskiä puolellaSyöpäpotilaan hiustenlähtö vähenee tutkitusti tällä keinollaViisi merkkiä siitä, että olet pitkäkestoisessa parisuhteessaHikoilu on kiinni koosta, ei sukupuolesta
Studio55

Tuoreimmat aiheesta

Studio55
  • 06.03.201706:15
    Studio55

    20 todistetta, että sinulla menee paremmin kuin luulet

  • 02.03.201708:06
    Studio55

    Hyvää Elämää -ohjelma jatkaa terveyden tiellä – Studio55.fi-sivujen päivitys lakkaa

  • 02.03.201706:15
    Syöpä

    Jo viiden kilon ylipaino voi nostaa syöpäriskiä puolella

  • 01.03.201719:30
    Studio55

    Syöpäpotilaan hiustenlähtö vähenee tutkitusti tällä keinolla

  • 01.03.201706:15
    Studio55

    Viisi merkkiä siitä, että olet pitkäkestoisessa parisuhteessa