Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Oppilaan tyylikäs jekku sai hurjan suosion: "En ole varma, miksi, mutta se on hulvatonta"

Kuvituskuva.
Kuvituskuva.Copyright: Ivan Smuk
Julkaistu 27.12.2016 10:18

MTV LIFESTYLE

Teinipoikaa kutsutaan jopa kansallissankariksi hupaisan pilansa vuoksi.

Amerikkalaisteini Brian Milan, 16, sai huvittavan idean tehdä täysin satunnaisen ja ovelan jekun muiden oppilaiden silmien edessä. Milan päätti nimittäin pukeutua joka päivä niin, että hänen paitansa ja juomapullonsa väri sointuisi aina täydellisesti keskenään.

Milan kertoi Buzzfeed-sivustolle, että kyyseessä oli vain vitsi  – hänen itsensä kanssa.

Lopulta pojan oma sisäpiirivitsi huomattiin. Muut oppilaat ja jopa opettajat alkoivat nimittäin kiinnittää asiaan huomiota. Eräs Milanin luokkatoveri, Chloe Alwes, alkoi ottaa tästä salaa kuvia päivittäin.

Alwes kertoi Buzzfeedille, että hän oli alkanut kiinnittää asiaan huomiota ja kuukausia aiemmin, mutta ajatteli tuolloin kyseessä olevan vain sattuman.

Lopulta jatkuvat havainnot johtivat siihen, että Alwes ja hänen ystävänsä kysyivät Milanilta suoraan, tekikö hän tyylivalinnan tietoisesti.

 – Ystäväni ja minä kysyimme, ja hän sanoi tekevänsä sen tarkoituksella. En ole varma, miksi, mutta se on hulvatonta, Alwes kertoo.

Jos twiitti kuvineen ei näy, voit katsoa sen täältä.

Lopulta Alwes julkaisi kuvia havainnoistaan Twitterissä, jossa hänen twiittinsä sai hurjan suosion. Hänen kuviaan Milanista on uudelleentwiitattu jo yli 126 00 kertaa. Lisäksi kuvat on jaettu suurella suosiolla myös Redditissä ja Instagramissa.

Somekansa ihastui teinin tempaukseen, ja twiiteissä Milania on kutsuttu "kansallissankariksi", "legendaksi" ja "aikamme mahtavimmaksi".

Lähde: Buzzfeed, Twitter

***

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

Lisää aiheesta:

Nahkahousut yllättivät kiusallisella tavalla – Julia varoittaa muita hittivideolla: Näissä ei kannata kyykistyä!Ella huijasi äitiään legendaarisella tavalla – amerikkalaisteinin "koulukuvapila" paljastui vasta vuosien kuluttua12 vuotta, 12 kuvaa ja 12 kädenjälkeä – koskettava neronleimaus sai vanhemmat sekaisin: "Aion varastaa tämän idean"Kaveruksilta vaikuttava huijaus pikaruokaravintolassa, eikä kukaan huomannut: ”Siitä on nyt 51 päivää…”Vaimo otti hillittömän "paluu kouluun" -kuvan opettajamiehestään – otoksesta tuli somehittiMies teki emämokan tapailemansa naisen kanssa – ja nyt koko maailma tietää asiasta
HuumoriMitä ihmettä?Kauneus ja tyyliLifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Huumori
  • 28.9.06:29
    Asian ytimessä.doc

    Hulvaton video! Kepposteleva Seppo-vuohi järjesti show’n kesken kuvausten: "Vuoden isä"

  • 25.9.20:01
    Hyvän mielen jutut

    Chuey-kakadu "auttaa" siivoamisessa koomisella tavalla

  • 22.9.20:08
    Mitä ihmettä?

    Taloyhtiötä Saksassa piinannut "nuorisoporukka" olikin etana

  • 14.9.17:33
    Ruoka

    Kakkuleipuri antoi asiakkaalle tilauksen ja pyysi anteeksi – pian selvisi syy

  • 5.9.17:31
    Mitä ihmettä?

    Vegaanin palopelastajan ensimmäinen työpäivä: 20 000 kiloa palavaa pihviä