Onko tässä yksi kauneimmista kosintakuvista ikinä? Valokuvaaja sattui tallentamaan koskettavan hetken: "Olin oikeassa paikassa oikeaan aikaan"

Amerikkalaisvalokuvaajan onnistui tallentaa henkeäsalpaava kuva romanttisesta hetkestä.
Katso toinen upea kosinta yllä olevalta videolta!
Michiganilainen valokuvaaja Matthew Dippel oli käymässä Kaliforniassa sijaitsevassa Yosemiten kansallispuistossa, kun hän pääsi todistamaan täydellistä hetkeä.
Ystäväänsä odotellut 24-vuotias Matthew huomasi pariskunnan kallionkielekkeellä.
– Olin onnekas, ja olin oikeassa paikassa oikeaan aikaan. Odottelin jo ystävääni, joten minulla oli kaikki asetukset kamerassani valmiina. Kun huomasin, mitä tapahtui, aloin vain ottaa kuvia, Matthew kertoo Today-sivustolle.
"Toivon, että he näkevät kuvan"
Henkeäsalpaavan kosintakuvan ottanut Matthew etsii Twitterissä pariskuntaa, jonka kihlautumisen tuli tallentaneeksi. Hän kertoo yrittäneensä juosta paikalle tilanteen jälkeen löytääkseen parin – siinä kuitenkaan onnistumatta.
"Twitter, apua! En tiedä, ketä nämä kaksi ovat, mutta toivon, että tämä saavuttaa heidät. Otin tämän Taft Pointilla Yosemiten kansallipuistossa lokakuun 6. päivänä 2018."Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.
Matthew'n twiitillä on jo yli 343 000 tykkäystä ja yli 160 000 uudelleentwiittausta. Miehen mukaan Taft Point on suosittu kuvauspaikka, joten pariskunta voi olla mistä päin maailmaa tahansa.
– Toivon, että he näkevät kuvan, mutta maailmassa on niin paljon ihmisiä, että kukapa tietää?
Ainakaan vielä pariskuntaa ei ole löytynyt.
Tämä kosinta ei mennyt aivan yhtä putkeen: Pimeys ja kylmyys yllättivät pariskunnan – romanttinen kosinta vuorilla sai pelottavan käänteen
Lähde: Today
Uusimmat
-
21:35
MTV seuraa MM-puolivälieriä: Mörkö iskee jälleen! Suomi nousee tasoihin uskomattoman leijonaikonin osumilla
-
21:28
Näyttelijä Ray Liotta on kuollut – tunnettiin erityisesti Mafiaveljet-elokuvasta
-
21:24
Yle: Venäjä on estänyt pääsyn Helsingin Sanomien verkkosivustolle Venäjällä
-
21:23
"Mörkö" taas mestaruusmoodissa! Video: Marko Anttila lannisti Slovakian toistamiseen
-
21:09
Anadolu: Turkin turvallisuusneuvosto pitää sotilastoimia Syyrian-rajalla "välttämättöminä"
-
21:02
Poliisi etsii Espoossa kadonnutta noin 60-vuotiasta naista
-
21:02
Sanna Marin välitti ukrainalaisten vetoomuksen Kiovasta: "Älkää unohtako meitä"
-
21:00
Leijonat oli pulassa, mutta sitten "Mörkö" löi sisään – katsokaa tätä Marko Anttilan reaktiota!
-
20:55
Nainen ja lapsi surmattu Tukholmassa – mies pidätetty murhasta epäiltynä
-
20:27
Pariskunta keksi rohkean tavan kerätä hiukan ylimääräistä taskurahaa
-
20:18
Fiasko Tampereella! Tre Kronorin päävalmentaja teilattiin Ruotsissa – "Historian surkein"
-
20:06
Palolennolla ollut pienkone on pudonnut Kärsämäellä – osui sähköjohtoihin
-
19:52
CNN: Texasin epäilty kouluampuja ehti riehua koulussa liki tunnin ennen kuin hänet ammuttiin
-
19:50
Ruotsin romahdus sai murska-arvion C Moren MM-studiossa: "Järjestivät itselleen tappion"
-
19:48
Ruotsin kapteeni tilitti fiaskotappiota – murjaisi katkerasti Kanadasta
-
19:30
Marin kuuli ukrainalaisilta venäläissotilaiden julmuuksista – "Äärimmäisen vaikeaa katsoa, mitä Venäjä on tehnyt"
-
19:30
Donald Trump, kryptovaluutat, käärmeöljykauppiaat – Kansan vihollinen -sarjan toinen luoja Roope Lehtinen kertoo, miten uutuusrikosdraama syntyi
-
19:21
Teollisuuden sivuvirrat lannoitteiksi – osa kallistuneista tuontilannoitteista voitaisiin korvata kotimaisilla kierrätyslannoitteilla
-
19:11
Kaksi venäläissotilasta tunnusti syyllisyytensä sotarikoksiin – syyttäjä vaatii 12 vuoden tuomiota
-
19:04
Tässä Leijonien mahdolliset vastustajat MM-välierään, jos Slovakia kaatuu illalla
-
Lataa lisää