Brittinainen kertoo tilanneensa ASOS-verkkokaupasta alennuksessa olleen jumpsuit-haalarin. Kokeiltuaan sitä päälleen hän huomasi asun haaroissa jotain, mikä sai hänet voimaan pahoin.
Uusina ostettujen vaatteiden odottaa olevan käyttämättömiä ja puhtaita olivat ne sitten alennuksessa tai normaalihintaisia. Osa pesee vaatteet ennen käyttöönottoa kemikaalien ja pöpöjen vuoksi, mutta sen ei pitäisi olla välttämättömyys.
Cheltenhamissa asuvan Roxy Williamsin, 36, tapauksessa uusi vaate olisi tarvinnut melkoista hinkkausta vedellä ja saippualla. Brittinainen kertoo Twitterissä löytäneensä ASOS-verkkokaupasta ostamansa uuden jumpsuit-haalarin haaroista kuivunutta kuukautisverta, joka ei ollut hänen.
Jos twiitti ei nät, voit avata sen tästä.
Huomasi veren vasta sovituksen jälkeen
Ikään kuin tämä ei olisi vielä ollut riittävän etovaa, Roxy kertoo The Sunille huomanneensa veritahran vasta vedettyään haalarit jalkaansa.