Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Mustasukkainen tyttöystävä vastasi poikaystävälle lähetettyyn viattomaan viestiin – keskustelussa yllättävä käänne

Kuvituskuva.
Kuvituskuva.Shutterstock
Julkaistu 07.02.2017 06:05

MTV LIFESTYLE

Muistiinpanojen kysyminen on tuskin koskaan päättynyt näin kohtalokkaasti.

Bianca-niminen opiskelija saattoi aiheuttaa pariskunnan eron viattomalla kysymyksellään. Tyttö lähetti tekstiviestin miespuoliselle luokkatoverille tämän muistiinpanojen perään kyselläkseen, mutta valitettavasti viestin näki ensimmäisenä luokkatoverin mustasukkainen tyttöystävä.

Vaikka keskustelu lähti tyttöystävän osalta käyntiin varsin vihamielisesti, alkoi loppua kohden jo sopukin löytyä.

Jos twiitti kuvineen ei näy, voit katsoa sen täältä.

Bianca lähetti luokassaan paikalla 75 istuneelle pojalle viestin kysyen, milloin tämä olisi valmis kotitehtävänsä kanssa. Viestin lukenut tyttöystävä halusi tietää, keneltä viesti on tullut, ja mitä asia koskee.

Bianca selitti, että kyse on kotitehtävästä, joka piti palauttaa 12 mennessä. Tyttö tarvitsi paikan 75 pojalta, työpariltaan, tämän muistiinpanoja.

– Vaihdoitte numeroita tätä varten? kyseli epäuskoinen tyttöystävä.

"Olen huolissani..."

Bianca yritti selittää, että tyttöystävä nolaa kumppaninsa epäilyksillään.

– On kirjaimellisesti tyhmää tekstata hänelle kysyen, milloin hän on valmis, ja olettaa, etten olisi huolestunut, tyttöystävä perusteli saaden Biancan ehdottamaan, että tämä keskustelisi huolistaan poikaystävänsä kanssa.

– Olen huolissani, koska hän on pettänyt aiemmin, tyttöystävä tunnusti yhtäkkiä.

– Tämä on niin kiusallista, olen pahoillani. Mutta jos olet edelleen huolestunut, ehkä sinun pitäisi jättää hänet, Bianca ehdottaa.

– Tiedän, kaikki sanovat niin minulle. Se on niin surullista, olemme olleet yhdessä kymppiluokalta lähtien, tyttöystävä tilitti.

Keskustelu oli lopulta liikaa Biancalla, joka kehotti uudelleen jättämään pojan, ja pyytämään tätä muistuttamaan tätä lähettämään kotitehtävään vaadittavat muistiinpanot Biancalle.

– Onnea eroon, Bianca vielä toivotti.

Kuvakaappaukset keskustelusta Twitteriin jakanut Bianca sai twiitilleen yli 18 000 tykkäystä. Moni halusi erityisesti tietää, kokiko parisuhde loppunsa. Bianca lupasikin tulla päivittämään uusimmat tiedot heti ne kuultuaan.

Lähteet: Someecards, Twitter

***

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

Lisää aiheesta:

Isä yllätti ensitapaamisella – ojensi tyttären poikaystävälle tiukan kysymyslistan: "Kuinka monen naisen kanssa olet ollut ennen tytärtäni?"Tyttöystävä löysi sängystä yllättävän kuvan, jätti miehen ja itki suihkussa – kävi ilmi, että reaktio oli kiusallisen turha: "Halusin vajota maan alle"Laura sai poikaystävältään syntymäpäiväkortin – nolo moka pilasi ajattelevaisen eleen: "Hän kyllä yrittää parhaansa"Vahinkotekstari toi ilmi kielletyt puuhat – petetty mies nolasi tyttöystävän julkisestiOpiskelija palautti tehtävän myöhässä – paljasti rehellisesti, miksi: "Tämä on aika kiusallista"Poikaystävä tuli humalassa kotiin – varmisti suloisella tavalla, ettei tyttöystävä ole vihainen
EroMitä ihmettä?Seksi ja parisuhdeLifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Ero
  • ke17:52
    Eduskunta

    Seiska: Vaimo hakee eroa kansanedustaja Jarno Limnellistä

  • ma18:58
    Rakkaus

    Saako ystävän kumppanivalintaan puuttua?

  • 4.11.22:38
    Tauski Peltonen

    Seiska: Tauski ja Henna Peltonen: Avioero

  • 19.10.06:14
    Sosiaalinen media

    Psykologi Heidi erosi ja hänen somensa sisältö muuttui täysin: "Turha itkeä ruman ja typerän perään"

  • 15.10.20:17
    Yhdysvallat

    Laulaja Sian ex-siippa vaatii 250 000 dollaria "puolisotukea" kuussa