Monacon hovin tiedotteen mukaan ruhtinatar Charlenen toipuminen tulee yhä kestämään viikkoja.
Reuters uutisoi Monacon hovin tiedottaneen, että ruhtinatar Charlene tulee jättämään väli torstaina 27. tammikuuta järjestettävät vuosittaiset Sainte Devoten festivaalit, sillä kuninkaallinen on yhä toipumassa kärsimistään terveysongelmista.
Hovin tiedotteen mukaan kuluvalla viikolla 44 vuotta täyttäneen Charlenen toipuminen tulee kestämään vielä viikkoja ja ruhtinatar käy läpi myös hammaslääketieteellisiä hoitoja.
Etelä-Afrikasta kotoisin oleva entinen olympiauimari Charlene ja hänen puolisonsa ruhtinas Albert, 63, menivät naimisiin vuonna 2011. Heillä on kaksi lasta: vuonna 2014 syntyneet kaksoset Jacques ja Gabriella. Monacon hovi on toistuvasti kiistänyt, että Charlenen terveysongelmat johtuisivat hänen ja Albertin avioliitto-ongelmista.

