Monacon pikkukuninkaalliset prinssi Jacques ja prinsessa Gabriella juhlistivat uutta virstanpylvästä elämässään.
Monacon hovi julkaisi toukokuun alussa tuoreet otokset ruhtinas Albertin ja ruhtinatar Charlenen 10-vuotiaista kaksosista prinssi Jacquesista ja prinsessa Gabriellasta, jotka olivat päivityksen mukaan vastaanottaneet ensimmäisen ehtoollisensa.
Monacon valtionuskonto on katolilaisuus ja katolilaiset lapset osallistuvat ensi kerran ehtoolliselle tyypillisesti 9-10 -vuotiaina, mikä on suuri perhejuhla.
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen tästä.
– Tänä ensimmäisen ehtoollisen päivänä haluamme toivottaa sydämellisimmät onnittelumme perintöprinssi Jacquesille ja prinsessa Gabriellalle, jotka vastaanottivat tämän uskon ja kunnioituken sakramentin, hovin julkaisun yhteydessä toivotetaan.

