Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Miksi naiset valittavat, että seksi on raskasta? Naiset vastaavat

Naiset kertovat, miksi valittavat.
Naiset kertovat, miksi valittavat.Colourbox
Julkaistu 28.08.2015 20:31

MTV LIFESTYLE

Juttusarjassa naiset vastaavat joka viikko lukijoiden kysymyksiin seksiin, ihmissuhteisiin ja muuhun elämään liittyen!

"Naiset aina sanovat, että seksi on ”raskasta”. Miksi?" Kysyy nimetön.

Näin naiset vastasivat!

"Seksi EI ole raskasta, vaan ihanaa. Jos olet kuullut usein seksin olevan raskasta naisten mielestä, etsisin heistä yhteistä tekijää. Näin äkkiseltään ajatellen tulee mieleen ainakin sinä itse – sanovatko seksiä sinun kanssasi harrastavat naiset näin? Myös kasvatus voi vaikuttaa. Jos tuntemasi naiset ovat kasvaneet sellaisen ajattelun parissa että seksistä nauttiva nainen on huora, eivät he varmastikaan ole oppineet nauttimaan siitä."
– 32, naimisissa 

"En oikein ymmärrä miten seksi voi olla raskasta. Luultavasti näillä naisilla on väärä kumppani vierellään, joka ei esimerkiksi sytytä naista tai joka ei muuten osaa petipuuhien saloja. Seksin pitäisi nimittäin olla nautinnollinen hetki molemmille. Eikä mitenkään raskasta puuhaa! Toki joskus saattaa väsyttää tai oloaan ei muuten tunne kovinkaan viehättäväksi, niin tällöin se saattaa olla vähemmän nautinnollista puuhaa normaaliin verrattuna, mutta jos seksi on aina raskasta, niin suosittelen vaihtamaan kumppania ja etsimään jonkun sellaisen, joka nauttii seksistä kanssasi."
– 26, parisuhteessa

Pari sängyssä
Colourbox

"Seksi ei ole raskasta. Se on oikean, niin sanotusti antavan kumppanin kanssa ihanaa. Tästä vedän sen johtopäätöksen, että sinä, nimetön, et ole antava. Jos rytyytät naisen päällä kaksi minuuttia saunan jälkeen lauantaisin, ei ihme, että naisella on vähän raskasta. Mitä sinä tuot seksiin? Miten varmistat, että nainen nauttii? Jos et ole miettinyt näitä kysymyksiä aiemmin, siinä lienee vastaus ongelmaasi."
– 29, parisuhteessa

"Tapailet ihan vääränlaisia naisia. Seksi ei ole raskasta. Paitsi, jos se kestää 5 tuntia, eikä mies tule. Koskaan."
– 29, sinkku

Kilpailuformi3

Kysy naisilta – katso kaikki vastaukset

Lisää aiheesta:

Miksi nainen ei tarjoa miehelle hellyyttä ja hyväilyjä seksin jälkeen? Raati vastaa: "Vaikea antaa sellaista, jota ei tiedä toisen odottavan"Himot ovat alkaneet hyytyä, kun seksi on aina samaa jyystöä – mikä neuvoksi? Naiset vastaavatMiksi mies ei anna suuseksiä, mutta vaatii sitä itse? Miehet vastaavatMillaisessa asennossa nainen saa orgasmin yhdynnän aikana? Naiset vastaavatMiksi nainen pihtaa parisuhteessa? Naiset vastaavatNautitko oikeasti suuseksistä? Naiset vastaavat
Seksi ja parisuhdeNaiset vastaavatTerveys ja hyvinvointiLifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Seksi ja parisuhde
  • Eilen15:15
    Miehet

    Tätä moni mies toivoo, muttei uskalla pyytää – "Ei olla hiffattu kääntää rooleja toisinpäin"

  • Eilen11:35
    Miehet

    Seksuaaliterapeutilta painava viesti: Miehet opetelkaa sanomaan "opeta mua"

  • 25.10.20:45
    Seksuaalisuus

    Voimakas orgasmi ilman erektiota – harva tietää, miten se on mahdollista

  • 25.10.19:15
    Miehet

    Joonas Pesonen kirjoitti seksitietokirjan unohdetuille miehille: "Orgasmikuilu kiinni"

  • 25.10.13:12
    Viiden jälkeen

    Ensitreffit alttarilla -Jannella ahaa-elämys riitelystä – "Tunteet osoittavat aina kohti tarvetta"