Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Mikael Jungnerin jalka rusahti suorassa televisiolähetyksessä – heitti tilanteesta ronskin vitsin

Lehtikuva
Julkaistu 30.09.2019 07:59
Toimittajan kuva

Heli Mettänen

heli.mettanen@mtv.fi

Toimittajan kuva

Erica Alaluusua

erica.alaluusua@mtv.fi

Mikael Jungner kommentoi MTV Uutisille Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelman suorassa lähetyksessä sattunutta haaveria.

Ex-kansanedustaja Mikael Jungner loukkasi Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelman ensimmäisessä jaksossa jalkansa. Jungner totesi heti tanssin jälkeen Mikko Leppilammen haastattelussa satuttaneensa jalkansa.

– Omiin korviin kuului rusahdus nilkasta, toivottavasti ei mitään vakavaa, Jungner kuittasi lähetyksessä.

Vaikka ex-kansanedustajan ensimmäinen tanssi päättyi haaveriin, oli hän vitsituulella.

– Ei siinä voi olla mitään isompaa, koska me olemme viimeisiä, ja jos haluaa jatkaa tanssimista, niin ensi viikolla pitää tsempata. En ole vielä googlannut jalkaterän amputoinnista mitään, Jungner vitsaili leveä hymy kasvoillaan.

Heti sattuneen vahingon  jälkeen Jungnerin jalka laitettiin kylmään ja hän sai särkylääkettä. Vielä sunnuntai-iltana Jungner ei tiennyt tarkemmin, mikä on jalan kohtalo.

– Potkuissa jalka tuli vähän liikaa ulkosyrjälle, niin jotain revähti. En ihan vielä tiedä, että mitä, Jungner kertoi MTV Uutisten haastattelussa.

LUE MYÖS: Jättiyllätys! Mikael Jungnerin Tanssii Tähtien Kanssa -pariksi yllättäen uusi nimi

– Varmaan se yöllä selviää, että turpoaako se – ja minkä värinen se on, Jungner jatkoi.


Jungnerin opettaja Janica Saarni suhtautui tapahtuneeseen rauhallisesti.

– Katsotaan maanantaina se tilanne. Jos näyttää siltä, että se on tosi paha, niin totta kai täytyy jotenkin sumplia se, että siihen ei tule liikaa rasitusta, Saarni totesi.

Jungnerin parina nähtiin ohjelmassa Saana Akiolan sijaan Janica Saarni (o.s. Mattsson). Syynä on Akiolan sairastuminen mononukleoosiin.

Tanssii Tähtien Kanssa MTV3-kanavalla ja mtv-palvelussa sunnuntaisin klo 19.30.

Lisää aiheesta:

Jalkansa murtanut Mikael Jungner ilmaantui Tanssii Tähtien Kanssa -yleisöön ilman keppejä: "Toivottavasti lääkäri ei näe tätä!"Mikael Jungnerin Tanssii Tähtien Kanssa -taival jäi kesken – kertoo avoimesti tunnelmistaan: "Ottaa päähän kuin pientä oravaa"Tanssii Tähtien Kanssa -opettaja pahoillaan Mikael Jungnerin poisjäännistä: "Olisi ollut ihanaa vielä tanssia hänen kanssaan"Mikael Jungnerin jalka murtui suorassa Tanssii Tähtien Kanssa -lähetyksessä – katso video tilanteesta!Sokkiuutinen! Mikael Jungnerin jalka murtui Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa – joutuu jättämään kilvan keskenMikael Jungner myöntää paineensa Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa: "Nyt pitää näyttää, että..."
Tanssii Tähtien KanssaMikael JungnerMTV Uutiset LiveTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Tanssii Tähtien Kanssa
  • 7.12.16:27
    Linnan juhlat

    Aki Riihilahti kertoo, miten presidenttiparia kommentoidaan ulkomailla

  • 7.12.14:09
    Linnan juhlat

    Meikkitaiteilija Raili Hulkkonen, 79, painoi huiman työurakan juuri ennen Linnan juhlia

  • 6.12.22:16
    Linnan juhlat

    Presidenttiparin tanssinopettaja teki veikeän tanssieleen kättelyssä – presidentiltä vastaliike

  • 6.12.19:02
    Linnan juhlat

    Aleksi Seppänen aikoo juhlia itsenäisyyspäivää pitkän kaavan kautta: "Jos kerran vuodessa lähtee ulos"

  • 2.12.17:30
    Asian ytimessä.doc

    Yksi oleellinen ero kenraaliharjoituksissa ja livelähetyksessä: Vappu Pimiä paljastaa kenkärutiininsa