Metti Forssell muisteli Instagramissa ikimuistoista päivää seitsemän vuoden takaa. Tuolloin hänen miehensä Mikael Forssell polvistui hänen edessään. Kihlajaispäivämäärällä on suuri merkitys heidän perheessään.
Sosiaalisen median ja oman bloginsa parissa työskentelevä Metti Forssell muisteli sunnuntaina 9.8. ikimuistoista päivää seitsemän vuotta sitten. Tuona päivänä hänen miehensä, ex-jalkapalloilija Mikael Forssell polvistui hänen edessään ja kosi häntä. Metti on myös julkaissut kuvan hetkestä kosinnan jälkeen. Kuvassa tuore kihlapari suutelee kuunvalossa.
– Kuunvalossa, seitsemän vuotta sitten polvistuit eteeni ja pyysit minua olemaan sinun koko loppuelämän ajan. Se oli yksi onnellisimmista ja ikimuistoisimmista hetkistä elämässäni. Kiitos Mikael, että teet minusta maailman onnellisimman tytön joka päivä. Rakastan ja arvostan sinua niin paljon, Metti kirjoittaa.
Hän kertoo myös, että heidän esikoisensa Lucas syntyi kaksi vuotta siitä tuona samana päivämääränä 9.8. Pariskunta oli mennyt naimisiin tasan vuosi ennen esikoisensa syntymää tuona samana päivämääränä. Sen vuoksi tuolla päivämäärällä on suuri merkitys koko heidän perheelle.
