Maalaistalo kärsi vahinkoja tulipalossa Laitilassa – palo sai todennäköisesti alkunsa kattilahuoneesta
Laitilassa Varsinais-Suomessa suurehko maalaistalo kärsi vahinkoja tulipalossa sunnuntaina.
Päivystävä palomestari Mika Lankinen kertoi STT:lle iltakahdeksan jälkeen, että palo on saatu hallintaan ja meneillään ovat jälkisammutustyöt.
Lankisen mukaan palo sai todennäköisesti alkunsa talon kattilahuoneesta. Arviolta 300-neliöisestä rakennuksesta jouduttiin palon vuoksi purkamaan parinkymmenen neliön lisäsiipi. Palo ei levinnyt muihin rakennuksiin.
Mahdollisista henkilövahingoista ei ollut toistaiseksi tietoa. Rakennuksen palanutta osaa ei ollut vielä päästy tutkimaan.
Hätäkeskus sai ilmoituksen rakennuspalosta Kolisevantiellä noin kello kuudelta illalla.
Uusimmat
-
05:17
Ulkomailta kasveja tilaavaa harrastajaa voi odottaa paperisota: "Tulee varmaan jonkin verran virallisten teiden ohi"
-
04:53
Siperiassa Objokeen päässyt öljyä – mahdollisena syynä rikkoutunut vedenalainen putki
-
04:44
Sveitsissä äänestetään tänään burkakiellosta – asua käyttäviä asuu maassa vain kymmeniä
-
04:34
Nordean kortit ja tärkeät palvelut pois käytöstä sunnuntaina: "Varatkaa käteistä"
-
23:06
Loton 6 500 000 euron potti jäi nappaamatta: Ensi viikolla tarjolla 8 000 000 euroa
-
22:41
Norjan hiihtotähdeltä kohahduttava teko – selvisi vakavalla varoituksella
-
22:30
SM-liigailta pakettiin HIFK-tähden näyttävän tykityksen myötä – katso kierroksen kaikki maalit
-
22:25
7-vuotias poika loukkaantunut Leppävirralla: Ajoi moottorikelkalla päin puuta – "Ei ollut kyse kävelyvauhdista"
-
22:22
Wilma Murto EM-finaalin kuudes – pelasi upporikasta ja rutiköyhää
-
22:17
Humalainen päähänpisto toi sakot kolmekymppiselle miehelle – ryömi aidan ali laivastotukikohtaan, koska halusi oikoreitin kotiinsa
-
22:00
Mikko Töyssyn taannoinen tietovisakokemus ei mennyt lainkaan putkeen – nyt näyttelijä pyrkii puhdistamaan maineensa
-
21:55
Demokraatti: Vihreät ja RKP siirtämässä puoluekokouksensa kuntavaalien tieltä
-
21:45
Mikko Töyssy jätti hyvästit sketsihahmokisalle jo toistamiseen kuluneella kaudella: "Moraalisesti ihan oikein"
-
21:36
Iivo Niskaselta olosuhdetoive MM-kuninkuusmatkalle: "Se olisi minulle suosiollinen"
-
21:34
TPS tylytti urakalla, SaiPa-vahdilla painajaismainen peli – "En sano, mistä meidän esitys oli"
-
21:33
Folke Rundqvist esitteli huvittavan tunnistettavan ruotsalaisannoksen Sikke Sumarille: "Varoituksen sana, siinä on aika paljon potkuria"
-
21:20
Kärppä-ikoni Mika Pyörälälle jatkosopimus, seuraennätys ja haamumaali
-
21:17
Mette Mannonen: Lunta tulee huomennakin monin paikoin – "Ensi viikko selvästi tavanomaista kylmempi"
-
21:13
Kristian Pulli latasi kaiken viimeiseen hyppyyn ja toi EM-pronssia – "Ajattelin, että ei Suomen mitaliton putki voi näin jatkua"
-
21:05
Suomalaishiihtäjällä piinaava ongelma, keskeytys MM-kisoissa lähellä – "Puski kaiken ylös"
-
Lataa lisää