Maajussi-Stiina on aikeissa jakaa pakkeja jo keskellä farmiviikkoja.
Maajussille morsian -ohjelmassa maajussit ja puolisoehdokkaat syventävät tunteitaan sekä tuntemustaan toisiaan kohtaan treffipäivien merkeissä.
Maajussi-Stiina vietti ensimmäisen treffipäivän yhdessä Juha-Pekan kanssa. Vaikka kaksikolla vaikutti olevan mukavaa yhdessä edellisenä päivänä, valkenee treffejä seuraava aamu vaikeana Stiinan farmilla.
– Olo oli illalla eilisen jäljiltä tosi sekava vielä. Kyllä kun yön yli mietti asioita ja sai rauhassa nukkua, niin sai ne omat ajatukset semmoiseen järjestykseen, ettei tarvitse enää tavallaan kuluttaa oma aikaa ja energiaa niiden asioiden pohtimiseen ja miettimiseen, Juha-Pekka avautuu.
Lue myös: Maajussi-Stiina iski silmänsä Naantalissa erityisesti yhteen mieheen – paljastaa kuka on kyseessä: "Helvetin komea mies"
Stiina puolestaan kertoo kameroille toisaalla, että arvelee Juha-Pekan aavistelevan, ettei heidän välillään tule olemaan kaveruutta syvempää suhdetta. Ennen farmiviikkoja Juha-Pekka oli vielä yksi Stiinan ennakkosuosikeista.

