Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Maajussi-Stiinalta suora avautuminen: "Mulla on pieni pakenemismietintä"

Julkaistu 19.09.2021 16:00
Toimittajan kuva

Aino Haili

aino.haili@mtv.fi

Maajussi-Stiina tutustuu tarkemmin sulhasehdokkaisiinsa.

Maajussille morsian -sarjan viikonloppu Naantalissa on edennyt ryhmätreffeihin, joilla maajussit pääsevät tutustumaan paremmin puolisoehdokkaisiinsa. 

Maajussi-Stiina vie sulhasehdokkaansa päiväksi puuhailemaan alpakkafarmille. Touhuamisen lomassa Stiina vie Veli Matin juttelemaan ja kaksikko päätyy keskustelemaan syvällisistäkin aiheista. Kaksikko pohtii muun muassa sitä, millaista elämä voisi olla, jos Veli Matti muuttaisi Stiinan hevostilalle. Veli Matti kertoo, että näkisi itsensä erittäin hyvin elelemässä Stiinan rinnalla tämän tilalla. 

– En tiedä, ollaanko me samanhenkisiä ihmisiä tai jotain, mä en osaa sanoa. Se juttu vaan luistaa ihan kuin oltaisiin oltu kavereita tosi pitkään, Stiina miettii treffien jälkeen. 

Stiina jatkaa miettimistään pohdinnalla, että Veli Matin seurassa hän tuntee viettävänsä aikaa parhaan ystävänsä kanssa. 

Keskustelun aikana Stiina kysyy Veli Matilta, millaista puolisoa hän toivoisi itse rinnalleen. 

– Olisi sellainen kumppani, joka ei pettäisi, olisi täysin rehellinen, luotettava ja huumorintajuinenkin, niin kuin mä itsekin. En ole mikään kauhea jännittäjä, vaikka aluksi olikin sellainen jännitys päällä, mutta kyllä se sitten lakkasi kokonaan, kun näin sinut ekaa kertaa livenä, Veli Matti sanailee Stiinalle. 

Vaikka Stiina viihtyykin Veli Matin seurassa, hän myöntää kameroille treffien jälkeen, että häntä hieman ahdistaa. 

– Kyllä mulla on pieni semmoinen pakenemismietintä, että nyt vähän jarrua. Ei pahasti jarrua, mutta rauhassa, maajussi miettii. 

Lue myös: Näiden neljän Maajussille morsian -tähden matkaa seurataan tulevalla kaudella

Maajussille morsian maanantaisin MTV3-kanavalla kello 21. Jaksot ilmestyvät viikon ennakkoon mtv-palveluun.

Lisää aiheesta:

Sulhasehdokkaalta tiukka tiedustelu maajussi-Stiinalle: "Onko nyt semmoinen fiilis, että..."Maajussi-Stiinan sulhasehdokas on saamassa rukkaset kesken farmiviikon: "Ettei tarvitse enää tavallaan kuluttaa omaa aikaa ja energiaa"Maajussi-Stiina epävarmana sulhasehdokkaansa kanssa: "Kääntyy hirveän helposti kaveriksi"Maajussi-Kalle paljastaa treffeillä herkän puolensa: "Tykkään, että sanot tuon suoraan"Maajussi-Stiina iski silmänsä Naantalissa erityisesti yhteen mieheen – paljastaa kuka on kyseessä: "Helvetin komea mies"Maajussi-Stiinan sulhasehdokas myöntää – lämpimät tunteet kuplivat Naantalissa: "Ihastumisen piirteitä voisi olla nyt jo"
Maajussille morsianRakkausTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Maajussille morsian
  • 29.10.14:01
    Maajussille morsian: Kaikki tarinat

    Maajussi-Pia ei pysty piilottamaan turhautumistaan – puolisoehdokas istuu tuppisuuna treffeillä

  • 29.10.08:42
    Maajussille morsian: Kaikki tarinat

    Vappu Pimiä hehkuttaa maajussiparin onnea: "Teillä on koko loppuelämä aikaa"

  • 29.10.06:02
    Maajussille morsian: Kaikki tarinat

    Maajussit tekivät päätöksensä – katso Tuomaksen tunteikas valintahetki!

  • 28.10.18:02
    Vappu Pimiä

    Maajussi-Perttu teki valintansa – Vappu Pimiä kiusaantuneena kyyhkyläisten vieressä: "Voitte antaa mennä vain"

  • 26.10.10:30
    TV-ohjelmat

    Suudelmia! Maajussi-Pertun ja puolisoehdokkaan välillä kipinöi: "Tosi ihastunut olo"