Studio55.fi kysyi lukijoiltaan, millaisia luurankoja heidän perheensä kaapista löytyy. Muun muassa tällaisia tarinoita seinien sisälle kätkeytyy.
Isän salattu lapsi
Saimme muutama vuosi sitten tietää, että mieheni isällä on ollut salasuhde toiseen naiseen. Tuosta suhteesta syntyi nyt jo kohta 60-vuotias tytär.
Tytär selvitti asian ja oikean isänsä itse. Hän oli jo nuoresta saakka ihmetellyt, miksei ole sisarustensa näköinen vaan iholtaan hieman tummempi. Aikuisiällä hän löysi äitinsä kätköstä kaikkien sisarpuolten hääkuvat. Totuus aukeni sen jälkeen.
Mieheni 92-vuotias äiti elää yhä ja kärsii muistisairaudesta: hänelle on turha kertoa asiasta.
Mieheni on myös sitä mieltä, että koska siskopuoli ei ole ollut mukana elämässämme aikaisemminkaan, suhdetta on turha alkaa verestämään. Asiasta ei ole puhuttu sen koommin.




