Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Janni Hussi julkaisi tunteikkaan videon: Tältä hänen ihomuutoksensa näytti

Pasi Murto/All Over Press
Julkaistu 06.06.2019 08:32
Toimittajan kuva

Heli Mettänen

heli.mettanen@mtv.fi

Bloggaaja Janni Hussi näyttää tuoreella YouTube-videollaan, miltä hänellä diagnosoitu syöpä näytti.

Mediapersoona Janni Hussi kertoi Instagram-tilillään pienen ihomuutoksensa paljastuneen syöväksi. Tuoreella YouTube-videollaan hän näyttää, miltä hänen syöpänsä näytti. Sarkoomaksi paljastunut ihomuutos on leikattu yhden kerran ja tänään hänellä on edessään toinen, laajempi leikkaus.

LUE MYÖS: Janni Hussi, 27, sai järkyttävän tiedon lääkäriltä – sairastui syöpään: "Hymy hyytyi aika nopeasti"

Janni Hussi
Janni Hussi julkaisi videollaan kuvan ihomuutoksestaan. (Kuvakaappaus videosta)

– Se oli kuitenkin ollut minulla jonkun puolitoista vuotta, niin ajattelin, että ei vitsi, että vaikka se olisi ihonalainen finni, niin ei sen näin kauaa pitäisi kestää. Sitten yhtäkkiä siihen ilmestyi sellainen ihan symmetrinen mustelma sen näppylän ympärille, niin silloin ajattelin, että nyt tässä on kyllä jotain mätää, Hussi kertoo videolla.

Bloggaaja on hyvin toiveikas parantumisensa suhteen.

– Se on onneksi ihan hyvin hoidettavissa. Se on nyt leikattu minulla kerran, Hussi toteaa.

Edessä on nyt toinen leikkaus, jossa ihoa poistetaan ensimmäistä leikkausta enemmän.

janni hussi urheilugaalaSarkooma näkyi esimerkiksi Urheilugaalassa, kun Hussin iltapuku paljasti hänen olkansa.All Over Press

Hussi kertoi menneensä maaliskuussa näyttämään ihollaan ollutta näppylää ihotautilääkärille. Hänen ajatuksensa oli, että lääkäri puristaa ihonalaisen finnin, mutta lopulta lääkäri joutuikin kertomaan hänelle huonoja uutisia koskien ihomuutosta. 

– Enpä olisi tuolloin maaliskuussa ajatellut, että mä kohtaisin syövän 27-vuotiaana, Hussi kirjoittaa.


Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

Päivitys 6.6. klo 9:08 Otsikosta poistettu sana syöpä.

Lisää aiheesta:

Janni Hussin syöpähoidot tulivat päätökseensä: "Mitään uusiutumiseen viittaavaa ei ole"K&T: Nanna Karalahdelta löydettiin vuosi sitten melanoomaJanni Hussi kertoo blogissaan syöpäleikkauksensa kulusta – julkaisi kuvan arvestaan: "Iho kiristää niin paljon, etten voi juurikaan liikuttaa kättä"Syöpädiagnoosin saanut Janni Hussi julkaisi tunteikkaan kuvan sairaalasta: "Täällä kaikki hyvin"Syöpäleikkaukseen joutunut Janni Hussi päivitti kuulumisiaan sairaalasta – kiittää saamistaan viesteistä: "Olette parhaita"Janni Hussi, 27, sai järkyttävän tiedon lääkäriltä – sairastui syöpään: "Hymy hyytyi aika nopeasti"
Janni HussiSeurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Janni Hussi
  • ke17:55
    Seurapiirit

    Ensimmäisen rallikisan jälkeen Janni Hussista tuntui, että elämältä vietiin pohja: "Mihin värit ovat hävinneet elämästäni?"

  • 28.8.20:40
    Joel Harkimo

    Joel Harkimolta rehellinen päivitys: "Vaikka kesä oli vaikea"

  • 18.8.10:32
    Ina Mikkola

    Tässä ovat The Box Suomi -ohjelman kisaajat

  • 15.8.22:33
    Ralli

    Janni Hussi: "Game over"

  • 14.8.11:04
    Sointu Borg

    Janni Hussi avautuu podcastissa avioeron jälkeisistä tunnelmistaan: "Äärimmäisen raskasta"