Lehdistön piinaama herttuatar Meghan on saanut neuvoja median entiseltä suosikkikohteelta herttuatar Camillalta.
Kuten hyvin tiedetään, herttuatar Meghanin kuninkaallinen elämä on ollut kaikkea muuta, kuin ruusuilla tanssimista. Sussexin herttuatar avautui hiljattain kokemistaan haasteista ja erityisesti medialta saamastaan ankarasta kohtelusta.
Jotkut tahot ovat ennustaneet, että tämän johdosta Meghan ja hänen puolisonsa prinssi Harry luopuisivat kuninkaallisesta elämästään kokonaan ja pakenisivat perheensä kanssa julkisuutta jonnekin, missä he saisivat elää rauhassa.
Vaikean mediaongelman kanssa kamppaileva Meghan on nyt saanut neuvoja henkilöltä, joka todella tuntee brittimedian kauheimmat puolet: prinssi Charlesin entinen rakastajatar ja nykyinen puoliso .
