Nainen jakoi sydäntäsärkevän kuvan koirista, jotka on jouduttu lopettamaan.
Lemmikin hankintaa pitäisi aina harkita pitkään. Silti moni ottaa söpön pennun, koska se on niin ihana – ja hylkää lemmikkinsä myöhemmin.
Lue myös: ”Ei minulla enää ollut nälkä, keskityin vain hengittämiseen" – pienen Kauko-kissan kohtalo tuo kyyneleet silmiin
Michele Boggs jakoi sydäntäsärkevän kuvan koirista, jotka on jouduttu lopettamaan, koska ne eivät mahtuneet eläinsuojaan.
– Kuolin tänään. Väsyit minuun ja veit minut eläinsuojaan. Siellä oli ruuhkaa, ja olin arvonnassa epäonninen. Olen nyt mustassa jätesäkissä kaatopaikalla, Boggs kirjoitti koiranpennun äänellä julkaisemansa kuvan yhteyteen.
Kuvassa on rivi mustia jätesäkkejä, joiden sisältö käy Boggsin tekstistä tuskallisen selväksi. Jos eläinsuojassa ei ole tilaa, myös täysin terveitä eläimiä lopetetaan.
Jos kuva ei näy, katso se täällä.
– Joku muu pentu saa melkein käyttämättömän hihnani, jonka jätit. Pantani oli likainen ja liian pieni, mutta minua käsitellyt nainen otti sen pois, ennen kuin lähetti minut sateenkaarisillalle. Olisinko vielä kotona, jos vain en olisi pureskellut kenkääsi? En tiennyt, mikä se on, mutta se oli nahkaa, ja lattialla. Minä vain leikin. Unohdit ostaa koiranpennulle tarkoitettuja leluja. Olisinko vielä kotona, jos olisin ollut sisäsiisti? Kun hieroit nenääni tuotoksiini, sait minut vain häpeämään sitä, että minulle ylipäätään tuli hätä, Boggs kirjoittaa koiran sanoin.
