Christinalla, 23, on jo 11 lasta – haaveissa vieläkin suurempi katras: "Emme todellakaan lopeta..."

Parikymppisellä venäläisellä perheenäidillä on 11 lasta, joista 10 hankittu sijaissynnyttäjien avulla. Suurperheestä kertoo The Sun.
23-vuotiaalla venäläisellä Christina Ozturkilla ja hänen miehellään on 11 lasta, joista 10 hän on hankittu sijaissynnyttäjien avulla.
– Viimeisin lisäys on Olivia, joka saapui kuun lopulla, hän kertoo Newsflash-median haastattelussa.
Christina on naimisissa Turkista kotoisin olevan liikemies Galip Ozturkin, 56, kanssa. Moskovasta lähtöisin oleva Christina oli yhden lapsen yksinhuoltaja, kun hän oli lomalla Batumissa ja tapasi Galipin. Pariskunta löi hynttyyt yhteen ja kasvattaa nyt suurperhettä.
Christina synnytti vanhimman tyttärensä kuusi vuotta sitten. Muut lapset ovat biologisesti hänen ja Galipin, mutta sijaissynnyttäjät ovat synnyttäneet heidät.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.
Sijaissynnyttäjät Georgiasta
Lapset on hankittu Georgian Batumissa sijaitsevan sijaissynnyttäjäklinikan avulla. Georgiassa on laillista hankkia lapsia käyttämällä sijaissynnyttäjiä. Lehtitietojen mukaan yhden lapsen hankkiminen georgialaisen sijaissynnyttäjän avulla maksaisi noin 8 000 euroa.
– Batumissa sijaitseva klinikka valitsee sijaissynnyttäjät meille ja ottaa vastuun koko prosessista, Cristina kertoo.
The Sunin mukaan sijaissynnyttäjiksi ryhtyneille naisille tarjotaan henkistä tukea ja apua paperitöissä.
– Emme henkilökohtaisesti tutustu heihin tai ole heidän kanssaan suoraan tekemisissä, jotta vältettäisiin mahdolliset ongelmat raskauden jälkeen, Christina selventää.
Christina haluaa kuitenkin sen verran ohjata tilannetta, että ohjeistaa naisille, kuinka heidän tulisi syödä raskausaikana.
Toivoo vieläkin suurempaa perhettä
Christina haaveissa on vieläkin suurempi lapsikatras.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.
– En tiedä, paljonko lapsia tulee lopulta olemaan, mutta emme todellakaan lopeta kymmeneen.
Pariskunta on The Sunin mukaan heittänyt ilmoille haaveen jopa sadasta lapsesta, mutta tulevaisuus näyttää, millaiseen lukuun päädytään.
– Emme vain ole vielä keskustelleet lopullisesta lapsimäärästä. Kaikki aikanaan.
Lähteet: The Sun, News.com.au
Uusimmat
-
23:08
Nigeriassa yli 300 siepatun koulutytön vanhemmat odottivat tietoja lapsistaan
-
22:54
Kärkikolmikko voittovireessä – katso SM-liigakierroksen kaikki maalit
-
22:42
Myanmarin poliisi tulitti mielenosoittajia kumiluodeilla – juntta erotti tukea pyytäneen YK-lähettilään
-
22:40
Mika Kallio mursi sääriluunsa ikävässä ulosajossa – "Kun hauska päivä harrastuksen parissa menee pieleen"
-
22:27
Riita kuntosalien sulkemisesta kertoo vakavasta johtamisongelmasta, sanoo entinen valtiosihteeri
-
22:23
Petter Kukkonen nosti esiin suuren epäkohdan MM-laduissa – "FIS ei tietenkään pidä asiaa ongelmana"
-
22:19
Teemu Sunista otti pannuun ja rajusti: "Ei kukaan voi hävitä noin paljon ajamalla"
-
22:10
Kalle Rovanperällä hurjat panokset pelissä Rovaniemen MM-rallissa – "Luvassa ihan täysi homma"
-
22:00
Tältä näyttää Rahapaja Putouksen tyyliin – sketsiin asteli mukaan todella yllättävä vieraileva tähti!
-
21:56
Ilkka Herola esitteli MM-hopeaansa MTV Urheilulle – "Epätodellisen tuntuista aikaa"
-
21:37
Kokoomukselle uusi pormestariehdokas lähiviikkoina – valtuustoryhmän puheenjohtaja listaa joukon toivottuja ehdokkaita
-
21:32
SM-liigan superkierros: JYP aloittanut nousun pahnan pohjilta, Ässien kurimus jatkuu
-
21:24
Kokoomus kannattaa vihreiden lähijunaehdotusta – haluaa tehdä sen kilpailun kautta: "Erittäin vaikeaa raideleveyden poikkeuksellisuuden takia"
-
21:19
Tutut sketsihahmot viettivät tällä viikolla hiihtolomaa – näin yhteinen kylpyläloma sujui: "Sie ruikkaisit miun päälle"
-
21:12
Pakettiauton kuljettaja kuoli Helsingissä törmättyään kiviaitaan
-
21:08
Kalle Rovanperä jännittävästä kärkitaistosta päätöspäivään
-
20:59
Tämä Jokeri-hahmo pääsi jatkoon ja etenee Putouksen sketsihahmokisaan!
-
20:58
Kommentti: Kirsi Piha jätti kokoomuksen takapihalle vetäytyessään Helsingin pormestariehdokkuudesta viime tingassa
-
20:48
Mikko Töyssyn uusi sketsihahmo on entinen paperityöläinen, nykyinen Tonttu: "Tipe tipe vaa moro!"
-
20:45
Hurjaa kyytiä pitävä Esapekka Lappi vinoili norjalaistähdelle – "Ei tarvii uhota"
-
Lataa lisää