Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Cheek salaperäisenä – kiistää huhut yhteiskiertueesta Elastisen kanssa: "Rento vuosi tulossa"

Hyväntuulinen Cheek paljasti MTV.fille, että hän ei ole julkaisemassa joulubiisiä.
Hyväntuulinen Cheek paljasti MTV.fille, että hän ei ole julkaisemassa joulubiisiä.MTV
Julkaistu 09.11.2016 23:16
Toimittajan kuva

Visa Högmander

visa.hogmander@mtv.fi

visahogmander

Räppäritähti kertoo MTV.fille, että ensi vuodesta on tulossa rauhallinen, mutta silti jotain on tapahtumassa.

Hiphop-tähti Cheek eli Jare Tiihonen saapui keskiviikkoiltana Westerback-koruliikkeen avajaisiin Helsingin ydinkeskustassa.

Räppärin elämäkertakirja JHT – Musta lammas (Otava) julkaistiin syksyllä.

– Tiesin, mitä odottaa. Hyvä vaan, että tulee puhetta. Jengi tietää, että kirja on julkaistu. Ei se valtava kiinnostus yllättänyt, Cheek kommentoi kirjasta nousseita otsikoita ja julkisuusrumbaa.

– Olen tässä pari haastattelua tehnyt ja tajusin, että ei tässä ihmeempää kuulu. Kirjajuttu pyörii omalla painollaan ja sen kautta on tiedossa jotain tapahtumia, jotain nimmarinjakotapahtumia on ohjelmassa.

Cheek Westerback Stockmannin avajaisissa 9.11.2016 2
Cheek kuvattuna 9. marraskuuta 2016.MTV

Cheek julkaisi alkusyksyllä All Good Everything -singlen.

– Varmaan tässä jossain vaiheessa tulee jotain uutta. Ehkä tänä vuonna vielä saatan kehittää jonkun uuden ajatuksen, mutta en osaa sanoa siitä vielä mitään tarkkaa.

Voisiko räppäri julkaista yllätysvetona joulubiisin?

– Ei sentään! Olen miettinyt varmaan viimeiset kymmenen vuotta, että millainen olisi hyvä joulubiisi. En ole vieläkään keksinyt sitä, hyväntuulinen Cheek sanoo nauraen.


Seiska uutisoi hiljattain, että Cheek ja Elastinen aloittaisivat tammikuussa koko Suomen kattavan yhteiskiertueen.

– Siellä luki niin, mutta se ei pidä paikkaansa. Siis se, että aloittaisimme tammikuussa yhteiskiertueen, ei pidä paikkaansa. Se, mitä siellä luki, ei pidä paikkaansa, Cheek vastaa salaperäisesti ja kieltäytyy paljastamasta salaperäisyyden syytä.

– Kaikki ajallaan. Ensi vuodesta on tulossa tosi rento. Erikoisen rauhallinen. Sen voin sanoa, että täysin en tule pysymään poissa. Muutama juttu on niin sanotusti päällä.

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.

Lisää aiheesta:

Cheek Veljeni vartija -elokuvasta MTV:lle: "Siinä kohdassa pidän sormia korvissa"Megasuosittu Cheek lopettaa – näin räppäritähti on puhunut urastaan vuosien varrellaCheek paljastaa MTV:lle: "En tee ensi vuonna soolokeikkoja lainkaan, pelkästään Profeetat-keikkoja"Cheek puhuu MTV:n haastattelussa ongelmistaan rakastua ja sitoutua – "Se on surullista"Meininki on kosteaa JVG:n keikoilla: "Jos työpaikalla on jääkaappi täynnä viinaa, minkäs teet"Cheek hidasti työtahtiaan: ”On lahja ja kirous, kun haluaa antaa yleisölle kokoajan enemmän"
Jare TiihonenMusiikki

Tuoreimmat aiheesta

Jare Tiihonen
  • 9.12.16:38
    Musiikki

    Jare Tiihoselta yllätysesiintyminen ex-koulussaan, katso harvinainen MTV-haastattelu: "Ei ole mitään, mitä en kehtaisi enää sanoa"

  • 3.12.13:18
    Musiikki

    Jare Tiihoselta musiikkiuutisia! Klassikkokappaleista julkaistaan uusi levy

  • 12.11.18:02
    Verot

    Tällaisen tilin teki poissa parrasvaloista elävä Jare Tiihonen

  • 13.9.10:30
    Musiikki

    Jare Tiihonen laukoo suorat sanat westendiläisistä kirjassaan: "Pelkkä ajatus naurattaa ja oksettaa"

  • 3.9.19:04
    Mielenterveys

    Kirja: Jare Tiihonen oli "yöt dokaava ja päivät nukkuva seksiaddikti"