Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

BB-Janita sairastui aggressiiviseen syöpään – julkaisi kuvan sairaalavuoteelta: ”Se ei ole vain yhdessä tai kahdessa paikassa”

Sub
Julkaistu 24.07.2018 09:23

MTV VIIHDE

Lukuisista tositelevisio-ohjelmista tuttu Janita Lukkarinen on sairastunut syöpään. Lukkarinen kertoo avoimesti tilanteestaan sosiaalisessa mediassa.

Big Brother -ohjelmasta julkisuuteen noussut Janita Lukkarinen julkaisi Instagram-tilillään kuvan, jossa hän makaa sairaalavuoteella nalle sylissään. Kuvan yhteydessä hän kertoo sairastuneensa syöpään.

Lukkarinen ei kerro tarkemmin, mistä syövästä on kyse, mutta selittää Instagramin Story-osiossa, että häneltä on löydetty yhteensä seitsemän kasvainta.

– Syöpä on aggressiivista laatua ja se ei ole vain yhdessä tai kahdessa paikassa. Se mitä nyt kaipaan, on kauheasti voimia, voimaannuttavia asioita, kukkia, kuulla teidän selviytymistarinoita ja rakkautta! Auttakaa mua jaksamaan ja voittamaan tää taisto! Vahvimmankin voimat alkaa joskus ehtymään ja nyt mä tarvin teitä! Lukkarinen kirjoittaa.

Janita

Lukkarinen osallistui Big Brotheriin vuonna 2012. Sittemmin hän on esiintynyt muun muassa televisiosarjoissa Martina ja hengenpelastajat sekä Temptation Island Suomi. Lukkarisen sairaudesta uutisoi ensimmäisenä Ilta-Sanomat. 

Lisää aiheesta:

Janita Lukkarinen, 26, sairastaa parantumatonta syöpää – muistuttaa tärkeästä asiasta: "Tuska ja kipeät asiat eivät aina näy"Janita Lukkariselta taisteluntahtoinen päivitys – kertoo avoimena tuntemuksistaan: "Nyt vedetään ihan äärirajoilla"Seiska: Janita Lukkarinen sai pysäyttävän diagnoosin – syöpää ei voida parantaa: "Toivon, että joku ihme tapahtuisi"Syöpään sairastunut tosi-tv-tähti Janita Lukkarinen hehkuttaa hoitojen päättyneen: "Syöpä on poissa!"Syöpää sairastava tosi-tv-tähti Janita Lukkarinen menetti hiuksensa: "Vaikka mä menisin pois, mä tekisin sen tyylillä"Aggressiivista syöpää sairastava BB-Janita: "Vaikka tämä on raadollista, voin silti näyttää hyvältä"
Seurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Seurapiirit
  • 13:33
    Aki Manninen

    Aki Manninen nousee kehään heikoimpien puolesta – somessa hämmennyttiin: "Miten hyötyvät tästä?"

  • 12:29
    Lasse Norres

    Lasse Norres on kuollut

  • 12:02
    Remu Aaltonen

    Remu Aaltonen koki ihmeparantumisen vankilassa: "Seppo on hyvä lääkäri, ei ota rahaa"

  • 10:33
    Auri Kananen

    Esikoisensa juuri synnyttänyt Auri Kananen joutui takaisin sairaalaan

  • 08:46
    Pate Mustajärvi

    Pate Mustajärveltä huonoja uutisia: "Syövän perkele"