Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota
10:20Koulujen seksivalistukseen potkuaMiten seksistä ja seksuaalisuudesta tulisi puhua kotona ja kouluissa? Videolla keskustelua aiheesta.
Julkaistu 19.09.2019 19:32

Hannakaisa Taskinen

hannakaisa.taskinen@mtv.fi

Äiti kiinnitti huomiota hotellikuvan oleelliseen yksityiskohtaan.

18-vuotias Caitlin Wren nautti illasta Edinburghissa yhdessä poikaystävänsä, Deanin, kanssa. Pariskunta majoittui Premier Inn -hotellissa, josta Caitlin lähetti äidilleen kuvan.

Kuvassa oli parisänky ja sen vieressä sohva. Caitlin jakoi Twitterissä äitinsä kanssa käymänsä keskustelun, jossa hänen äitinsä, Jeananne, ei ollut kykenevinään ymmärtämään parisängyn tarkoitusta, kertoo The Sun.

Nuoren naisen lähetettyä äidilleen kuvan hotellihuoneesta äiti nimittäin toteaa: "Harmi, että Dean joutuu nukkumaan sohvalla. Minähän käskin varmistamaan, että siellä on kaksi sänkyä."

– Ilta Edinburghissa poikaystäväni kanssa, ja äitini luulee, että olen edelleen 12-vuotias, Caitlin kuittasi jakamansa kuvakaappauksen yhteydessä.

Jos twiitti ei näy, voit katsoa sen täältä.

Hitti somessa

Twiitillä on yli 40 000 tykkäystä. Somesuosio tuli yllätyksenä Caitlinille, joka ajatteli saavansa joitain tykkäyksiä ystäviltään. 

18-vuotias majoittui hotelliin poikaystävänsä kanssa ja lähetti kuvan parisängystä – äidin kuittauksesta hitti somessa: "Äitini luulee, että olen edelleen 12-vuotias"

– Lähetin sen muutamalle ystävälle, ja he pitivät sitä hulvattomana, joten päätin julkaista sen Twitterissä ajatellen saavani ehkä 50 tykkäystä ystäviltä, Caitlin kertoo The Sunin mukaan.

– Äitini olisi samanlainen, totesi eräs Twitter-käyttäjä.

– Tuon takia ei lähetetä kuvia, muistutti toinen.

Myös äiti sai kuulla Twitter-suosiostaan. Caitlinin mukaan äiti vain vitsaili viesteissään aiheesta, josta oli vitsaillut jo ennen Edinburghin reissua.

– Hän ei koskaan ajatellut sen olevan niin hauskaa kuin se sitten oli.

LUE MYÖS:  Teinipojalla oli yöseuralainen "salaa" – isäpuoli naureskeli kiusalliselle tilanteelle somessa: ”Olen utelias näkemään, miten hän aikoo salakuljettaa tytön pois”

Lue uusimmat lifestyle-artikkelit.

Lähde: The Sun

Lisää aiheesta:

Tytär jakoi äitinsä huvittavan vastauksen yllättävään vonkausviestiin – näin muori reagoi: "Legenda"Tyttöystävä löysi sängystä yllättävän kuvan, jätti miehen ja itki suihkussa – kävi ilmi, että reaktio oli kiusallisen turha: "Halusin vajota maan alle"Tytär jakoi bikinikuviaan sosiaalisessa mediassa – äidiltä hillitön veto: "En ole edes vihainen" Poikaystävältä uskalias pila – sai tyttöystävänsä uskomaan, että petti tätä: ”Ajattelin, että se olisi hyvä idea”Nainen lähti treffeille kesken perheloman – ennakoi tunkeilevat kysymykset nerokkaasti: "Inspiroiva lähestymistapa"Tyttöystävä keksi tavan pitää innokkaat naiset kaukana miehestään – julkaisi vitsikkään kuvan oivalluksestaan: "Jos luet tätä tekstiä..."
VanhemmuusSomehititHuumoriLifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Vanhemmuus
  • 22.10.00:45
    Syntyvyys

    Yhä harvempi haluaa lisää lapsia – jaksaminen huolettaa vanhempia

  • 17.10.14:42
    Lapset

    Vuoden isovanhempi Sixten Korkman ei leikkaisi lapsilta: "Eivät he ole aiheuttaneet taloutemme ongelmia"

  • 15.10.15:15
    Diabetes

    Lapsen verensokerimittari hälytti, isä makasi sammuneena – synkkä näky odotti sosiaalityöntekijöitä

  • 7.10.05:49
    Häirintä

    Voivatko isät lopettaa naisvihan? Näin Konsta Hietanen puhuu pojilleen

  • 6.10.16:43
    Väkivaltarikokset

    Nuoria espoolaisvanhempia epäillään vauvansa tapon yrityksestä – rikoksen tekoaika lähes kaksi viikkoa