Ruotsalaisen jalkapallotähden Zlatan Ibrahimovicin olemus sai LA Galaxyn Chris Pontiuksen ensin varuilleen, keskikenttäpelaaja paljastaa.
LUE MYÖS: Taattua Zlatania! Ibrahimovic ratkaisi voiton jäätävällä rankkarilla – kommentti kruunasi kakun
Ibrahimovicilla on maailmantähtenä myös maailmantähden elkeet ja myös suhteellisen karski habitus. Kun Z astuu uuteen paikkaan sisään, tilanne ei ole vähemmän meritoituneelle pelurille aina helppo.
Varpaisillaan oli alkuun myös Chris Pontius, joka pelasi ensimmäisen LA Galaxy -kautensa Ibrahimovicin tavoin viime vuonna.
– Olettaisin, että kukaan ei iskenyt Zlatania tarpeeksi lujaa ärsyttääkseen häntä. En itse todellakaan aikonut tehdä sitä, joten päästin hänet helpolla. Hän on aika uhkaava jätkä. Ennen kuin tunsin hänet, en aikonut tehdä mitään, mikä ärsyttäisi häntä. Nyt on eri lailla, Chris Pontius sanoi ESPN:n mukaan.

