Vipinää petipuuhiin! Näillä vinkeillä teet tutusta asennosta entistä paremman
Sama asento illasta toiseen voi alkaa tuntua puuduttavalta, mutta pienillä muokkauksilla se kaikista perinteisinkin asento voi jälleen olla sihisevän kuuma!
Perinteinen lähetyssaarnaaja on monen mielestä se paras ja turvallisin asento. Mutta kun samaa asentoa toistaa illasta toiseen, saattaa tuntea houkutusta hylätä se kokonaan. Älä tee niin. Nosta sen sijaan kuumuustasoa pienillä muokkauksilla, ja muistat taas, miksi lähetyssaarnaaja saattaakin olla asennoista parhain.
Women's Health -sivusto pyysi seksiasiantuntijoilta vinkkejä naisille lähetyssaarnaajan viilaamiseen entistä paremmaksi.
Testaa nämä vinkit kumppanisi kanssa:
1. Nouse ylemmäs. Käytä tyynyä apunasi, jotta saat nostettua takapuolesi ylemmäs. Näin mies pääsee syvemmälle, vakuuttaa seksitutkija Beverly Whipple Turgersin yliopistosta.
2. Purista tiukasti. Kun laitat jalat tiukasti kiinni yhteen, penis stimuloi klitoristasi enemmän, vinkkaa puolestaan seksiterapeutti Ian Kerner, She Comes First -kirjan kirjoittaja.
3. Halaa. Kiedo kätesi miehen ympärille, ja vedä hänen vartalonsa tiukasti kiinni omaasi. Tämä lisää läheisyyden tunnetta, Kerner sanoo.
4. Pidä kiinni. Ota kiinni miehen lanteista, jotta se oletkin sinä, joka määrää tahdin.
5. Tuplaa voittomahdollisuutesi. Tyydytä itseäsi samalla, kun mies puuhaa päälläsi.
6. Ota katsekontakti. Kun pidät hänen katseensa tiukasti kiinni omassasi, ja näet hänen jokaisen reaktionsa... Se on enemmän kuin kuumaa, olette pian liekeissä!
7. Kokeile sitomista. Ottakaa huivi tai solmio (tai käsiraudat) ja sitokaa sinun kätesi yläpuolellesi. Mies saa määrätä tahdin.
8. Suudelkaa enemmän. Ei ole muuta asentoa, jossa huulenne olisivat enemmän lähellä toisiaan. Voitte suudella koko session ajan, vinkkaa Kerner.
9. Piiskaa vähän. Jos haluat olla oikein tuhma, anna vähän piiskaa. Taputa miestä takapuolelle kevyesti osoittaaksesi, kuinka kiihottunut olet.
Yöpöydän laatikko kuntoon – mitä seksivälineitä kotoa tulisi löytyä? Katso video:

Lähde: Women's Health
Uusimmat
-
10:43
Marko Anttilalla on ase, jota ei muilta löydy – hämmästelyn aihe tuotiin studioon
-
10:09
Mitä maailmalla on tapahtunut? Tässä kiinnostavimmat uutiset minuutissa
-
10:06
Suvi Pitkänen erosi puolisostaan – suree myös veljen kuolemaa: "Minulla on ollut hirveästi vastoinkäymisiä"
-
09:44
Kuin jäätelöä, mutta terveellisempää! Katilta loistava välipalavinkki kesään: "Nopeaa ja vaivatonta"
-
09:40
Leijonien pelaamiselle vuolasta suitsutusta: "Tässä Suomi on hyvä"
-
09:39
Matkustajakone kateissa Nepalissa – kyydissä yhteensä 22 ihmistä
-
09:22
Venäjä jatkaa kokeita Putinin ylistämällä aseella – kertovat ampuneensa hypersoonisen ohjuksen 1000 kilometrin päähän
-
09:16
Tässä näkyy Leijonien kruununjalokiven arvo – useat näytteet puhuvat puolestaan: "Täyttä jääkiekkoerotiikkaa"
-
09:05
Kommentti: KuPSilla on eväät järkyttää mestarisuosikki-HJK:ta
-
08:47
Tämän Leijonien armoton mylly aiheutti – NHL-tähti kuin hidastetusta filmistä: "Sellaiset iskut puuttui"
-
08:37
"Näimme, kuka on Euroopan kuningas" – Real Madridin tähtivahdilta uskomattomia pelastuksia, tämä kimara on huimaa katsottavaa
-
08:35
Epämääräiset oireet muuttivat Sojan, 33, kuin toiseksi ihmiseksi – lopulta yksi oire johti oikeaan diagnoosiin
-
08:17
Tässä ratkaisija MM-finaaliin? Leijonat-tähdellä kyky olla jatkuva uhka – "Suomen kiekkokansa on saanut nauttia tästä"
-
08:01
Kultainen Venla -gaalassa palkittu Anniina Valtonen sai kiitosta koskettavasta puheestaan: "En ollut suunnitellut, että mainitsisin siitä..."
-
07:55
MM-finaalin kuumat kysymykset: Löytääkö Kanada Leijonien heikkoudet? – "Siellä on ollut pieniä kauneusvirheitä"
-
07:30
F1-lähtöjärjestys: Suurta unelmaansa tavoittelevalla Charles Leclercillä on tänään vain hävittävää – sateen uhka tuo mieleen kaksi täysin toisistaan poikkeavaa käsikirjoitusta
-
07:22
"Mörkö" Anttila yllättyi – NHL-mies lankesi edessä
-
07:20
New York Rangers tulitti Carolina-vahti Antti Raannan vaihtoon – NHL-ottelusarjan ratkaisu venyy seitsemänteen otteluun
-
07:15
Tällaisia ruokia tutkijat suosittelevat sepelvaltimotaudista kärsiville
-
06:50
Hintojen nousu iskee nyt pahasti vähävaraisiin – ruoka-apujärjestön Heidi Jaari: "Lapset eivät olleet syöneet vuorokauteen lämmintä ruokaa"
-
Lataa lisää