Vaimonsa kuolemaa surrut mies joutui varkaiden uhriksi – menetti kuvat rakkaastaan
Newshub uutisoi leskimiehestä, joka menetti viimeiset kuvat edesmenneestä vaimostaan varkauden seurauksena. Nyt mies vetoaa ihmisiin Facebookissa saadakseen arvokkaat muistot takaisin.
Uusiseelantilaisen Trevor Whiten vaimo Dianne menehtyi viisi viikkoa sitten. Facebookissa White kertoo vierailleensa vaimonsa luona päivittäin lukemassa, soittamassa musiikkia ja kertaamassa tämän elämäntarinaa.
– Otin myös muutamia kuvia Galaxy Pro Tabilla. Suurimman osan ajasta hänen silmänsä olivat kiinni, mutta välillä olin tarpeeksi onnekas saamaan pienen hymynkareen, Trevor kirjoittaa Facebook-sivuillaan.
Kaksi viikkoa vaimonsa kuoleman jälkeen White matkusti muutamaan kaupunkiin katsomaan asioita ja paikkoja, jotka olivat olleet merkityksellisiä heille molemmille. Viimeiseksi hän meni Mt Edenille, joka on vuori Uuden-Seelannin suurimmassa kaupungissa Aucklandissa.
White pysäköi autonsa parkkipaikalle, lukitsi sen ja käveli ylös. Palatessaan hän huomasi, että auton ikkuna oli rikottu ja sisältä oli viety laukku, jossa hän säilytti tablettiaan.
– Tiedän, että hänen täytyi olla ammattilainen, koska nuo ikkunat vaativat mäiskimistä. Se tarkoittaa myös, että he hakeutuisivat eroon varastetusta tavarasta melko nopeasti.
White toivookin, että tabletin mahdollisesti ostanut henkilö lähettäisi hänelle muistikortin takaisin.
– Se sisältää kaikki kuvat Diannesta, enkä voi korvata niitä mitenkään. En välitä tabletista – vakuutus korvaa sen, mutta muistot, jotka ovat tärkeitä, tapahtuvat vain kerran elämässä, White lopetti kirjoituksensa.
Uusimmat
-
18:46
Ohjaaja Klaus Härö huomasi hiljattain kansainvälisissä elokuvapiireissä uuden, yllättävän ilmiön – joka koskee vahvasti suomalaista elokuvaa
-
18:45
Lähes joka neljäs kotimaan äänioikeutetuista antanut äänensä ennakkoäänestyksessä
-
18:42
Asiantuntija Venäjän ydinaseiden siirtelystä Valko-Venäjälle: päämääränä ei ole uhitella Natoa – "Putin ja Lukashenka inhoavat toisiaan"
-
18:36
Poliisi takavarikoi mielenosoittajilta Helsingissä nuken, jonka katsottiin loukkaavan Erdogania – "Puutuimme asiaan heti"
-
18:22
Ilves meinaa karata Ässien käsistä – Eemeli Suomi takoo hurjaa jälkeä
-
18:20
Poikittainen maila kultakuupan kasvoihin – SM-liigahyökkääjä selvisi todella vähällä tästä kammotempusta
-
18:15
Mitä ihmettä? Shokkitulos Huuhkajien karsintalohkossa – Katso: Tanska romahti hämmentävällä tavalla
-
18:13
Tutkija Venäjän ydinasesuunnitelmista: "Suurin häviäjä on Valko-Venäjän kansa" – MTV seuraa sotaa
-
18:12
Talvi teki paluun: Ajokeli huomenna etelässä erittäin huono – lunta luvassa senttikaupalla
-
18:07
Ilvekseltä jälleen upea osuma – Ässille tuiki tärkeä kavennus, Lenni Hämeenaho, 18, nousi esiin
-
17:55
Hiihtofanit villiintyivät Perttu Hyvärisen edessä – uusi kansansuosikki odottanut jo rivoa tempausta: "Ei ole näkynyt"
-
17:40
Miltä tuntuu, kun kansansuosio alkaa hiipua? Mr. Lordilta rehellinen vastaus: "Sehän se naurettava paradoksi olikin"
-
17:36
Nasa tarkkailee outoa anomaliaa Maan magneettikentässä: Muodostaa ongelmallisen kuopan avaruuteen
-
17:31
Helena Petäistön kolumni: Ranskalainen sirkus eli rottia ja tonnettain jätettä katukuvassa
-
17:25
Kurkusta saa helposti paremman makuista – testaa Samulin kikkaa!
-
17:24
Maaginen tarjoilu! Ilves-kapteeni tarjosi herkkua Nokia Arenan jättiyleisölle – Tommi Tikka kiitti ja naulasi
-
17:21
MTV:n vaaliasiantuntija kummastelee turvallisuuskeskustelun puuttumista vaaleissa: "Mehän saatetaan olla ensi viikolla Natossa"
-
17:08
Kerttu Niskanen hullaantui! Suomalaistähti sai himoitun palkinnon käsiinsä – katso villi juhlahetki fanien edessä
-
16:29
Useampi siirtolaisia kuljettanut alus kaatui Välimerellä: Jo 29 löytynyt hukkuneena
-
16:25
Alli Haapasalon kiitospuhe Jussi-gaalassa jäi kesken – ohjaaja pääsi nyt pitämään puheensa loppuun suorassa lähetyksessä
-
Lataa lisää